|

مادر پست دخترش را برای شوهر و پسرش "لُخت" کرد!

فرزانه گفت: من حامله ام .. نمی دانم از پدر یا برادرم. ولی حامله ام. مادرم هم می داند، خودش مرا در اختیار پدر و برادرم می گذارد.

لینک کوتاه کپی شد
2

فقط توانستم برایش “کاندوم و قرص های ضد بار داری بخرم معلم فرزانه بغضش را خورد و گفت فرزانه ۱۱ ساله بود که از پدر یا برادرش باردار شد.

رفتارش عجیب بود صبح اولین نفری بود که به مدرسه می آمد و آخرین نفری بود که از مدرسه دل میکند تمام کلاس ها نگاهش را می دوخت به تخته سیاه و حرف نمیزد…گوشه گیر و ساکت …

از هزار راه رفتم تا سر سفره درد و دلش بشینم، به بهانه کارهای اضافه در مدرسه نگهش میداشتم و او هم از ماندن در مدرسه استقبال میکرد ..انگار از رفتن به خانه هراس داشت از خودم و خانواده ام برایش گفتم از قصه زندگیم …فکر همه چیز را میکردم جز این که بگوید :” من حامله ام .. نمی دانم از پدر یا برادرم. ولی حامله ام.

هنوز در شوک جمله اولش مانده بودم که گفت: مادرم می داند، خودش مرا در اختیار پدر و برادرم می گذارد. زمان برای حرف نبود به خانه اشان رفتم جایی میانه شهر، زنی در اتاق میهمانی پذیرای ما بود با قامتی بلند و لاغر اندام .

گفتم من معلم فرزانه ام میدانید فرزانه باردار است ، با چهر ه ای سرد نگاهش را به گل های فرش گره زد و گفت :” پدرش جوان است، خودم نمی توانم راضیش کنم. نمی خواهم دنبال زن دیگری برود، پسرم هم جوان است من چه می دانم این دختر های خیابان چه مرضی دارند. فرزانه مال خودمان است . تا وقتی شوهر کند “.

با این زن حرفی نداشتم ساعت ها آنجا بودم ولی در چهره اش هیچ اثری از ندامت نبود. فرزانه را به دوستم که روانشناس بود معرفی کردم و برایش قرص ضدبارداری و کاندوم خریدم ….

تعدادشان کم نیست .. اما آمارشان کم است. آخرین آمار زنا با محارم را سال گذشته روزنامه رسالت به نقل از رییس انجمن آسیب های اجتماعی نوشت: آماری که از تشکیل چهار هزار پرونده در خصوص تجاوز برادر به خواهر و ۱۲۰۰ پرونده درخصوص تجاوز پدر به دختر خبر می داد.

دخترانی که قربانی خشونت خانگی می شوند و بسیاری از آنها حتی تعریف مشخصی از خشونت، تعرض و تجاوز ندارند. آنها حتی تعریف مشخصی از حق بدن ندارند، تعریفی که به گفته سوسن لچینانی مدرس تربیت معلم و نویسنده، آموزش آن وظیفه اصلی آموزش و پرورش است.

او می گوید: آموزش پرورش باید نگاه سیستماتیکی به موضوع خشونت های خانگی داشته باشد و با رویکرد پیشگیرانه به آن نگاه کند. این مدرس تربیت معلم با تاکید بر نقش آموزش در کنترل و پیشگیری از خشونت خانگی به “خانه امن” می گوید: بسیاری از سوء استفاده‌های جنسی در سنین پایین اتفاق می افتد، قربانیان حتی ممکن است متوجه این مسائل نشوند و در مواردی هم کودکان با تهدید متجاوز و ترس از آینده سکوت میکنند.

لچینانی با اشاره به نقش مدرسه و معلم در این میان گفت: شناسایی این کودکان کار دشواری نیست ولی برقراری ارتباط و جلب اعتماد آنها بسیار سخت است. مسولان مدرسه پس از شناسایی این قربانیان باید به آنها اطمینان دهند که آنجا هستند تا به آنها کمک کنند. منشا آزار را شناسایی کنند و به انها مشاوره درست بدهد.

  • ناشناس ارسالی در

    نفهمی و بی شعوری تا چه حد؟؟!!!

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه