|

با علی دایی چه می‌کنیم؟

در بین گزینه‌هایی که مهدی تاج برای سرمربیگری احتمالی تیم ملی رو کرده نام علی دایی هم دیده می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

با پایان یافتن کار تیم ملی ایران در جام جهانی قطر گمانه‌زنی‌ها درباره نیمکت تیم ملی به اوج خود رسیده است. در شرایطی که عده‌ای خبر از توافق فدراسیون برای تمدید قرارداد با کارلوس کی‌روش می‌دهند، همزمان مهدی تاج از گزینه‌های دیگری هم نام برده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرارو، در بین گزینه‌هایی که مهدی تاج برای سرمربیگری احتمالی تیم ملی رو کرده نام علی دایی هم دیده می‌شود تا دوباره پای اسطوره فوتبال ایران به نیمکت تیم ملی باز شود. اگرچه که این اولین بار نیست که نام دایی مطرح می‌شود، ولی بررسی اتفاقات اخیر در ایران نشان می‌دهد دایی شانسی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ندارد.

با این حال این پرسش مطرح می‌شود که چرا اسم علی دایی دوباره مطرح شده است؟ پیش‌تر و زمانی که قرار بود تیم ملی جانشین کی‌روش در برهه نخست را انتخاب کند نام دایی مطرح شد؛ در چشم بهم‌زدنی، ولی فدراسیون به سراغ مارک ویلموتس بلژیکی رفت تا خیلی زود شایعات بازگشت علی دایی به نیمکت تیم ملی فرو بنشیند. این اتفاق به شکل جدی‌تری بعد از استعفای ویلموتس در فضای رسانه‌ای مطرح شد. فدراسیون فوتبال خبر داد که سرمربی بعدی تیم ملی ایران «۱۰۰ درصد» ایرانی است و از همین رو شایعه شده که علی دایی قرار است روی نیمکت بنشیند.

آن زمان اخباری درباره ممنوع‌الکاری علی دایی در فوتبال ایران به اوج خود رسیده بود و برای بسیاری عجیب بود که با وجود چنین شایعاتی چطور فدراسیون دوباره سراغ علی دایی رفته است. البته که «شهریار» بعد‌ها فاش کرد مهدی تاج با او مذاکراتی داشته، ولی دیگر سراغی از علی دایی نگرفته است. در عین ناباوری و با وجود وعده بسیار روشن فدراسیون فوتبال، نیمکت تیم ملی دوباره به یک خارجی رسید و این بار دراگان اسکوچیچ روی نیمکت نشست.

دایی شانسی و شاید حتی میلی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ندارد

عمر اسکوچیچ در تیم ملی به حضور در جام جهانی قد نداد، چون مهدی تاج با بازگشت دوباره‌اش به فدراسیون فوتبال او را هم از کار برکنار کرد و دوباره به سراغ کارلوس کی‌روش رفت. حالا که جام جهانی تمام شده و تیم ملی نتایج خوبی نگرفته، دوباره بحث نیمکت تیم ملی مطرح و این بار برای سومین بار در عرض مدت کوتاهی نام علی دایی مطرح شده است. این بار شرایط حتی از دفعات قبلی هم پیچیده‌تر شده، چون فعالیت علی دایی در فضای مجازی و حمایت او از اعتراضات، باعث جبهه گیری عده‌ای علیه این چهره بین‌المللی شده و هر روز نسخه‌ای برای دایی پیچیده می‌شود. «ضبط اموال» یکی از پیشنهاداتی است که اخیرا در چند رسانه برای علی دایی درخواست شده است. در چنین شرایطی حالا دوباره مهدی تاج اسم علی دایی را مطرح کرده و مشخصا با اتفاقات رخ داده، دایی شانسی و شاید حتی میلی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ندارد. مشخص نیست فوتبال ایران و در راس آن مسئولان تصمیم گیرنده برای ورزش قرار است چه کاری با علی دایی انجام دهند که هر از چندگاهی نام او را مطرح می‌کنند و بعد به سادگی از کنارش عبور می‌کنند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی