بشکن و نشکن قولنج

بسیاری از افراد عادت به شکستن قولنج گردن یا کمر دارند که عادت اشتباهی است.

لینک کوتاه کپی شد

یک فیزیوتراپ گفت: شکستن قولنج حرکتی است که در بسیاری از مردم برای رفع خستگی انجام می شود. این حرکت تا زمانی که معقول و غیرتهاجمی انجام شود مشکلی در فرد ایجاد نمی کند زیرا در ستون فقرات فرد کششی ایجاد می کند که برای ایجاد احساس بهتر مفید است. دکتر علی اصغر ارسطو اظهار کرد: وقتی در دیسک های کمری مقداری کشش ایجاد شود مهر ه های ترافیک و کمری از بالا تا پایین تحت تاثیر قرار گرفته و احساس راحتی منتقل می شود.

وی افزود: حرکت شدید و ناگهانی تا حدی که فرد احساس درد کند موجب کشیدگی میکروسکوپی در تارهای عضلانی دیواره دیسک می شود. اعمال نیروی زیاد برای این کار موجب ایجاد عارضه در سطح و لیگامان و عضلات فیله ستون فقرات شده و ممکن است برای فرد اتفاق ناخوشایندی رخ دهد.

خطر شکستگی در ستون فقرات

ارسطو تصریح کرد: شخص در صورت محدود شدن دامنه حرکات و در اثر گرفتگی عضلات احساس خستگی می کند و این احساس می تواند با چند بار قولنج شکستن در حد معمول در طول روز رفع شود. وی ادامه داد: بهتر است این حرکت برای کسی که تا به حال چنین حرکتی را تجربه نکرده انجام نشود. همچنین افراد مسن و کودکان استحکام لازم را در عضلات ندارند و ممکن است چنین حرکتی موجب شکستگی در ستون فقرات آنان شود.

منبع: رکنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها