|

مهاجرت به فرانسه از طریق یادگیری زبان این کشور / ایده ی خوب بده بهش اقامت دائمشو بگیر

مهاجرت به فرانسه میتونه از طرق مختلفی انجام بشه که جالب ترینشون مهاجرت از طریق مدرک زبان و یادگیری زبان فرانسه در این کشوره.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- الان که دارید این مطلب رو میخونید احتمالا از اون دسته از افرادی هستید که یه ترسی افتاده به جونتون که همه رفتن و شما موندید! میدونید که مهاجرت شاید توی حرف آسون باشه ولی خب وقتی نوبت به عرصه ی عمل میرسه واقعا کار سختی هست و اصلا نباید تحت تاثیر حرف های کسی برای این منظور قرار بگیرید و خودتون باید برای این امر مهم توی زندگیتون قلبا تصمیم بگیرید که میخواهید بمونید یا برید و دلیلتون در هر دو صورت چیه؟ حالا در طول این مقاله میخواهیم براتون راجبه مهاجرت به فرانسه صحبت کنیم که این روزا تبدیل شده به یکی از مقاصد اروپایی برای افرادی که قصد مهاجرت دارن.

در باب مهاجرت به فرانسه بگیم از این کشور که در اروپای غربی واقع شده و مشخصه که پایتختش شهر زیبای پاریسه. از جمله کشورهایی که با فرانسه مرز خاکی دارن میشه به سوئیس، آلمان و ایتالیا اشاره کرد. فرانسه رو بعد از آلمان میشه پر جمعیت ترین کشور توی اروپا دونست. فرانسه رتبه ی چهارم رو در بین کشورهای ثبت کننده ی میراث در یونسکو رو داره. این کشور از جمله کشورهایی هست که به دلیل توسعه یافته بودن در علوم مختلف، امید به زندگی بالا، شرایط مطلوب و قابل قبول زندگی که داره از جمله کشورهای مهاجر دوست هست، حالا در ادامه به بررس شرایط و راه های مهاجرت به فرانسه میپردازیم.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به فرانسه اشتغال در این کشوره که برای این منظور باید یه جاب آفر یا همون پیشنهاد شغلی مناسب از یه کارفرمای قابل تایید و معتبر در فرانسه داشته باشید و مثل اکثر کشور های اروپایی کافرما باید آگهی کار خودش رو به مدت سه ماه توی فرانسه و بعد از این مدت در صورت پیدا نشدن متقاضی سه ماه دیگه در اتحادیه ی اروپا اعلام کنه و در صورتی که مجددا فردی برای کار پیدا نشد میتونه یه فرد بین المللی رو دعوت به کار کنه و فرد خارجی میتونه بعد از ورودش به خاک فرانسه و با گذشتن پنج سال از رندگی در این کشور برای گرفتن اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور اقدام کنه.

همچنین این نکات رو هم باید در نظر پرفت که اون دسته از افرادی که مایل به مهاجرت کاری به این کشور هستن باید علاوه بر دریافت جاب آفر و دعوتنامه باید دارای مدرک تحصیلی فوق لیساانس و یا بالاتر باشن و سابقه ی کار مرتبط با مدرکشون داشته باشن و علاوه بر همه ی این ها باید تسلط کافی هم روی زبان فرانسوی داشته باشن و در نهایت کاری پیدا کنن که حقوقشون سالانه 53 هزار یورو باشه تا بتونن در این خاک زندگی کنن. در صورت داشتن و رعایت این شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کار میتونه یکی از هم هزینه ترین راه ها باشه.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق نوآفرینی

یکی دیگه از روش هایی که کم هزینه و مطمئن هست برای مهارجت به فرانسه، نو آفرینی هست که منجر به دیافت ویزای استارت آپ فرانسه میشه، حالا پروسه ی کار چطوره؟ فردی که متقاضی مهاجرت هست باید بتونه یه ایده ی تجاری تازه که با نیاز کشور تناسب داره ارائه کنه. میشه فرانسه رو از پیشگامان در عرصه ی حمایت از ایده ها دونست چرا که توی سال های اخیر یه عاله استارت آپ های موفق تو این کشور درست شده و شاید براتون جالب باشه که بیشتر این نوآوری های فناورانه ای که ارائه شده هم از طریق جذب کردن استعدادهای خارجی در این کشور و دادن میدون و عرصه به اون ها بوده.

در صورتی که فردی بتونه این ویزا رو دریافت کنه هم خودش و هم خونوادش توی ابتدای امر یه ویزای چهارساله دریافت میکنن و بعد از این که موفق شدن استارت آپشون رو تاسیس کنن و اون رو به پیشرفت برسونن میتونن برای دریافت اقامت دائم و تابعیت فرانسه اقدام کنن. شایان به ذکر هست که این موضوع رو اضافه کنیم که برای دریافت این نوع ویزا فرد اصلی اقدام کننده باید حداقل دارای چهل سال باشه و نیازی هم ارائه ی مدرک زبان نخواهد داشت.

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

یراه بعدی که با استفاده از اون میشه به رویای مهاجرت به فرانسه جامه ی عمل پوشوند تحصیل در این کشور هست که میتونه آرزوی خیلی ها باشه چرا که فرانسه داز لحاظ آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار داره و تحصیل در مقاطع مختلف ب شرح زیر هست:

  • لیسانس: برای اون دسته از افرادی که میخوان در مقطع لیسانس در این کشور تحصیل کنن باید دیپلم دوازده ساله ارائه کنن، مدرک زبان B2 فرانسه داشته باشن و این افراد مجاز به بیست ساعت کار در هفته هستن.
  • فوق لیسانس: در صورتی که فردی بخواد در مقطع فوق لیسانس در این کشور تحصیل کنه باید مدرک لیسانس خودش رو ارائه کنه و همچنین انتخاب کنه که به چه زبانی میخواد تحصیلاتش رو در این کشور ادامه بده که مجاز هست از بین انگلیسی و فرانسه یه انتخاب داشته باشه و مثل افراد محصل در مقطع لیسانس میتونن بیست ساعت در هفته رو برای گذران زندگی کار کن.
  • دکتری: برای افراد متقاضی هم که میخوان در مقطع دکترا در این کشور تحصیل کنن باید دارای یه تاییدیه از یه استاد راهنما در این کشور و یا سوپروایز باشن که برای این کار باید رزومه ی علمی قوی داشته باشید و این رو هم اضافه کنیم که دانشجوهای بین المللی در این مقطع میتونن چهل ساعت در هفته رو کار کنن.

مهاجرت به فرانسه

یه موضوع خوبی که در خصوص مهاجرت تحصیلی به فرانسه وجود داره این هست که افراد با گذروندن دوره های زبان فرانسه در این کشور قبل از ورودشون به دانشگاه و با یادگیری زبان فرانسوی توی این کشور رایگاه تحصیل کنن البته که باید برای این دورها های هفت الی هشت هزار یورو هزینه بدید اما مسلما به تحصیل رایگاه در این کشور میارزه. همچنین برای ورود به رشته های پزشکی در این کشور نیازی به شرکت توی آزمون ورودی نیست. این رو هم اضافه کنیم که بعد از اتمام تحصیل دوازده ماه فرصت خواهید داشت که کار مرتبط با رشته ی خودتون رو پیدا کنید که حداقل 2.300 یورو بهتون حقوق میده تا ویزای کاری بگیرید.

مهاجرت به فرانسه

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها