|

مهاجرت به ایتالیا با این روش سه سوته و مثل آب خوردنه / واقعی دانشگاه های رایگان داره!

مهاجرت به ایتالیا از طرق مختلفی مثل تحصیل، کار، خودحمایتی و... انجام میشه و هر کدوم مراحل و شرایط خودشون رو دارن که براتون توضیح دادیم.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- این روزا مهاجرت تبدیل شده به یه هدف برای خیلی ها و افراد زیادی هستن که متقاضیه مهاجرت به کشور های مختف هستن که خب دلایل خودشون رو هم دارن و دوست دارن بیشتر از پیش موفق بشن و حالا شرایط و زمینه ی موفقیت بیشترشون رو توی رفتن به یه کشور دیگه پیدا کردن که یکی از اون ها ایتالیا هست و افراد متقاضی برای مهاجرت به ایتالیا این روزا در حال افزایش هستن چرا که این کشور به علت اروپایی بودن بسیار مهاجر پذیر هست و مسلمان میدونید که روت در این کشور ها پراکنده هست برعکس آمریکا که سرمایه داریه و به همین علت شانس موفقیت در کشورهای اروپایی خیلی بیشتره.

اما خب مهاجرت به ایتالیا روش ها و ساز کارهای خودش رو داره که علاقمندیم ابتدا یه مقدار از خوده این کشور براتون بگیم. ایتالیا به شکل جمهوری هست و در اروپای جنوبی قرار داره و یکی از قدرت های اصلی اقتصادی در کل دنیا شناخته میشه و از لحاظ تولید ناخالص داخلی هم رتبه ی هشتم رو در بین الملل داره. پایتخت این کشور رم هست. در خصوص جمعیت گفته میشه که چیزی حدود شصت میلیون جمعیت داره. دین اکثرشون مسیحیه و واحد پولشون یورو هست و زبون رسمیشون هم ایتالیاییه. حالا در ادامه قصد داریم که روش های مهاجرت به ایتالیا رو براتون شرح بدیم، پس با ما همراه باشید.

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

یکی از راه هایی که از طریق اون میتونید مهاجرت به ایتالیا رو عملی کنید از طریق کار در این کشور هست که به علت پیشرفته بودن اقتصاد حاکم در ایتالیا یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی به این کشوره که متقاضی های زیادی داره. مهاجرت کاری به این کشور و دریافت ویزای کاری برای ایرانی هایی که متقاضی مهاجرت به ای کشور هستن مستلزم داشتن پیشنهاد کاری از طرف یه کارفرمای موردتائید و معتبره که در حالت کلی شرایط پیچیده و سختی برای این کارفرما وجود داره تا بهش اجازه داده بشه که یه فرد خارجی برای کار استخدام کنه که این شرایط به شرح زیره:

 • کافرما در ابتدای امر باید آگهی شغلی خودش رو توی کشور ایتالیا به صورت عمومی اعلام کنه تا متقاضی داخلی پیدا بشه.
 • در صورتی که برای شغل مورد نظر با گذشت سه ماه متقاضی پیدا نکردن، باید آگهی شغلی رو حالا بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعلام کنه.
 • اگر بعد از این اقدام هم ظرف گذشت سه ماه دیگه هیچ متقاضی برای اون شغل وجود نداشت در نهایت کارفرما میتونه برای استخدام کردن یه فرد خارجی اقدام کنه.

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

یکی دیگه از را هایی که متقاضی زیادی برای مهاجرت به ایتالیا داره وهاجرت تحصیلی با اخذ ویزای تحصیلی این کشور هست که سالانه افراد زیادی رو برای رفتن به این کشور وسوسه میکنه اما حالا چرا؟ اصلی ترین علت این موضوع اینه که فرد محصل در این کشور میتونه ویزای شینگن دریافت کنه و از دانشگاه های این کشور هم حتی بورسیه بشه. موضوعی که در خصوص تحصیل در ایتالیا وجود داره این هست که افراد باید از شش الی شانزده سالگی درس بخونن که این موضوع اجباریه و در صورت موفقیت در دروس میتونن به مقاطع دانشگاهی هم راه پیدا کنن.

این نکته رو باید اضافه کنیم که تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه ها امکان پذیره. بیشتر دانشگاه های ایتالیا دارای آزمون ورودی هستن و فرد متقاضی باید در این آزمون ها شرکت کنه و در صورت قبولی میتونه وارد دانشگاه بشه. تحصیل در مقطع دکتری در این کشور نیازمند داشتن استاد راهنما یا سوپروایزر و همچنین مقالات پژوهی معتبر و رزومه ی علمی فوق العاده قوی هست. نکته ی دیگه این هست که شما برای تحصیل در این کشور نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارید.

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتا از طریق خودحمایتی

یکی از راه های عالی برای کسب اقامت ایتالیا خودحمایتی هست به این صورت که شما بدون هیچ محدودیت سنی، سرمایه گذاری و یا بدونه نیاز به مدرک تحصیلی و یا مدرک زبان میتونید به راحتی اقامت این کشور رو کسب کنید برای این منظور کافیه که فرد متقاضی دارایی خودشو رو اثبات کنه و نیازی به سرمایه گذاری نداره و البته که در این نوع ویزا به فرد اجازه ی کار اکتیو داده نمیشه و از شرایط لازم برای اون میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداقل سی و یک هزار یورو در حساب که به ازای اضافه شدن هر نفر از خانواده این مبلغ بیشتر باید باشه.
 • اثبات کردن این که شما درآمد ثابت در کشور خودتون دارید و میتونید از پس تامین هزینه های خودتون و خونوادتون بربیایید و باید ماهانه در کشور خودتون چیزی حدود 1500 تا 2000 یورو درآمد خالص داشته باشید که میتونید از طریق دریافت پول از طریق اجاره ملکتون، سود سهام و یا سود سپرده گذاری در بانک اون رو اثبات کنید.
 • در این اقامت شما قادر خواهید بوید در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید.
 • متقاضی در صورتی که شش ماه رو با این شرایط زندگی کرد میتونه بعد از پنج سال از این زمان درخواست اقامت دائم بده و با گذشت ده سال بعد از اون هم درخواست پاسپورت بده.

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

این هم یکی دیگه از راه های مهاجرت به ایتالیا که تا حدودی هم راه راحتی هست چرا که در صورتی که فردی با یه تبعه ی ایتالیایی ازدواج کنه میتونه اقامت این کشور رو کسب کنه و باید شرایط زیر رو در این راه مهاجرتی برای اقامت طی کنید:

 • وقتی متقاضی قصد داره که درخواستش رو برای اقامت بده باید تقریبا چهل و هشت ماه از ارائه ی درخواست ازدواج اون ها گذشته باشه.
 • باید مدرکی دال بر این که طلاق نگرفتید ارائه کنید مثل استشهاد.
 • برای درخواست تابعیت این کشور در این روش باید درخواستتون رو اینترنتی ارائه کنید.
 • مدراکی مثل شناسنامه، سند ازدواج و استشهاد باید ارائه بشن.

مهاجرت به ایتالیا

مزایا و معایب مهاجرت به ایتالیا

 از مزایای مهاجرت به ایتالیا میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت بالای مراقبت های بهداشتی و هزینه های ارزون اون
 • پایین بودن هزینه های زندگی
 • دانشگاه های معتبر با هزینه های مناسب
 • تنوع مواد غذایی 
 • وجود تفریحات متنوع

 از معایب مهاجرت به ایتالیا میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرخ بالای بیکاری
 • طولانی بودن مدت زمان اخذ اقامت دائم و تابعیت (10 سال)
 • بلند مدت بودن طول اجاره نامه های ملک
 • سخت بودن زبان ایتالیایی و الزام به یادگیری آن برای زندگی در این کشور
 • آب و هوای متغیر

مهاجرت به ایتالیا

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی