|

ترفندای خونگی واسه رهایی از لکه آب رو مبل؛ با سه حرکت مبلتو از این رو به اون رو کن!

لکه های آب ایجاد شده روی مبل باید اصولی و درست پاک شن تا زیبایی مبل رو از بین نبرن. اینجا اصول درست لکه بری مبل رو یاد میگیرین.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- شاید تابحال با لکه های مختلفی که روی مبلتون جا خوش کردن و به این راحتیا هم قصد ندارن پاک شن، روبه رو شدید. این لکه ها بسته به نوع و زمان ایجادشون باید با روش های مختلفی از بین برن. مثلا یکی از لکه هایی که خیلی رایجه و خصوصا خانومایی که مدام تو خونه باید از مهمونای جورواجور پذیرایی کنن باهاش مواجه میشن، لکه آب به شمار میاد. این لکه باید اصولی و درست از بین بره تا آسیب بیشتری به پارچه مبل نزنه. در ادامه به بیان روش های مختلف لکه بری روی مبل چرم و لکه آب می پردازیم. پس ادامه متن رو از دست ندین و کلی ترفند خونگی جذاب یاد بگیرین.

Adda-Wide-Leather-Square-Arm-Sofa

با این محلول، جذابیتی دوچندان به مبل چرم ببخشید

مبل چرم که این روزا خیلی ترند شده و خصوصا برای اتاق نشیمن بهترین گزینه است. این مبلا به دلیل پارچه صاف و ساده ای که دارن، با اغلب لکه ها به راحتی کنار میان و میشه از شرشون راحت شد. اما یکی از لکه هایی که خیلی آدم رو عصبی میکنه و یه انتخاب اشتباه در نوع شوینده واسش میتونه آسیب جبران ناپذیری به مبلتون وارد کنه، لکه جوهره.

واسه اینکه دیگه این لکه ها شما رو نگران نکنه و زیبایی مبلتون رو تحت الشعاع قرار نده، از مقداری آب و سرکه با نسبت یک به یک کمک بگیرین و واسه تکمیل اون مقدار اندکی روغن زیتون هم بهش اضافه کنین. بعد از اینکه یه دستمال تمیز رو به محلول شوینده درست شده آغشته کردین، حالا نوبت به خشک کردنش میرسه تا مبلتون جذابیت از دست رفته اش رو دوباره به دست بیاره.

Remove-ink-stains

با هزار ترفند خونگی لکه های آب رو نابود کنین

یکی از انواع لکه هایی که اغلب باعث نگرانی خانم های خانه دار میشه، لکه آب روی پارچه مبله که به وفور بر اثر خیس بودن دست یا خوردن آب روی مبل زیبایی ظاهری مبلتون رو خراب میکنه. اما اصلا نگران نباشین، چون گزینه های بی شماری واسه از بین بردن این لکه دارید. در این بخش میخوایم شما رو با این روش ها آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

استفاده از محلول های خونگی

به گزارش شایانیوز: یکی از روش هایی که واسه رهایی از شر لکه آب روی مبل پیشنهاد میدیم، استفاده از محلول نمک و الکله. برای درست کردن این محلول کمی الکل رو با اندکی نمک مخوط کنین و با یه افشاننده، این محلول رو روی لکه ایجاد شده اسپری کنید. واسه اینکه لکه عمقی از بین بره باید با یه دستمال چند بار روی قسمتی که اسپری زدید، مالش بدین.

حالا نوبت مرحله نهاییه که لازمه با یه دستمال خشک محلول الکل- نمک رو پاک کنید و با سشوار مبلتون رو به زیبایی روز اولش تبدیل کنین. اگر سرکه سفید هم تو خونه دارین میشه به جای محلول الکل و نمک از سرکه سفید استفاده کنین و با اسپری کردن این محلول هر آنچه لکه آب روی مبل دارین رو از بین ببرین.

remove-stain-on-sofa

پاک-کردن-لکه-آب-از-روی-مبل

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی