|

چطور ریشه احساسات ناخوشایند را در خود بیابیم؟

اگه آدم حساسی هستید و همیشه در حال کلنجار رفتن با این نوع از احساسات هستید، به شما توصیه می‎کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- اگه آدم حساسی هستید و همیشه در حال کلنجار رفتن با این نوع از احساسات هستید، به شما توصیه می‎کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همینطور که می‎دونید افرادی که روحیه حساسی دارند همیشه در حال سرزنش از سمت افراد مختلف هستند و اکثرا این نوع رفتار و احساسات در جامعه پذیرفته نمی‎شود. داشتن روحیه حساس نه تنها برای اطرافیان، بلکه برای خود فرد هم می‎تواند آزار دهنده باشد. در طی تحقیقاتی، محققان به این نتیجه رسیدند که؛ افراد حساس، ژن حساس بودن را به ارث می‎برند و این چیزی در حدود 15 تا 20 درصد این افراد را شامل می‎شود. در ادامه به شما کمک می‎کنیم تا با این احساسات مقابله کنید.

تفاوت احساسات ناخوشایند و ترس در چیست؟

ترسیدن هنگامی اتفاق می‌افتد که شما به دلیل اتفاق خطرناکی که برای خودتان و یا عزیزان‌تان رخ داده، احساس ترس کنید. اما احساس ناخوشایند داشتن کاملا متفاوت است. این اتفاق هنگامی که شما در یک شرایط پیش بینی نشده، نا آشنا و نامعلول رخ می‎دهد و شما احساس خوبی نخواهید داشت. این نوع از احساسات بخش جدا نشدنی از زندگی روزمره و طبیعی ما هستند. اکثر افراد در مواجه با اتفاق جدید کمی احساس خوبی ندارند، اما بعد از مدت کوتاهی با شرایط خود را وفق می‎دهند.

محرک‌های احساسات ناخوشایند

در برخی شرایط داشتن احساسات ناخوشایند می‎تواند پلی به سوی پیشرفت باشد. کنترل کردن و یا همان توهم کنترل اغلب کاری‎ست که با روبه رو شدن با ترس‌هایمان می‎کنیم. چندین عامل برای به وجود آمدن احساس ناخوشایند وجود دارد.

تضاد ارزش‌ها، کمبود عزت نفس، بی‌انگیزگی و بی هدفی، کنترل نداشتن روی زندگی، فداکاری و در نهایت داشتن احساس گناه.

محرک_های+احساسات+ناخوشایند

از متفاوت بودن نترسید

سعی کنید خودتان باشید و با حضور در هر جمعی شبیه به دیگران نشوید. شما باید به این درک برسید که در برخی مواقع، هم رنگ جماعت شدن کار درستی نیست.

سخن پایانی

برای اینکه زندگی آرام، بدون استرس و احساسات منفی داشته باشید، کافی‎ست خود واقعیتان باشید. اما، خود واقعی شما لزوما همان چیزی که در حال حاظر هستید، نیست. خود واقعی شما، نسخه بدون جنبه های منفی، همراه با همان ذهن برتر شماست. سعی کنید، زمانی که احساس ناخوشایندی داشتید، به جای فرار کردن از آن، به سمتش بروید. احساسات ناخوشایند خود را شناسایی کنید وبعد به حل آن بپردازید. تا بتوانید بهترین نسخه از خودتان باشید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی