|

چند حرکت سودمند برای سرد شدن بدن بعد از ورزش

اینکه پس از ورزش باید بدن را سرد کنید، نکته‌ای‌ست که تمامی مربیان به آن تاکید دارند. اما کدام حرکات را برای سرد کردن باید انجام داد؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- اینکه پس از ورزش باید بدن را سرد کنید، نکته‌ای‌ست که تمامی مربیان به آن تاکید دارند زیرا میتواند فواید زیادی را به بدن برساند. سرد کردن بعد از تمرین حتی دمای بدن و سطح فشار خون را پایین می‌آورد و حتی احتمال آسیب دیدگی را نیز کاهش می‌دهد. اما چه مزیت‌های دیگری را به دنبال دارد؟

مزایای سرد کردن بدن بعد از ورزش

  • کاهش حرارت بدن
  • افزایش میزان انعطاف‌پذیری بدن
  • کاهش گرفتگی عضلات و ماهیچه‌ها
  • آرامش بیشتر پس از تمرینات ورزشی
  • افزایش میزان عملکرد عضلات

چه حرکاتی را برای سرد شدن انجام دهیم؟

خب برای اینکه این فواید نصیب شما شود باید حرکات زیر را اجرا کنید:

*کشش بالاتنه

برای انجام این حرکت باید در حالت نشسته و یا ایستاده قرار بگیرید. انگشتان خود را در هم قفل کرده و آنها را به سمت بالای سر ببرید و تا حد امکان بکشید. حواستان باشد که پشت شما باید صاف قراربگیرد.

سپس سعی کنید دست راست یا چپ شما از پشت سر به یکدیگر برسد و کف دستتان را هم به همدیگر بچسبانید و به سمت عقب ببرید.

این حرکت باید چندین مرتبه تکرار شود.

حرکت-کششی-2

*چسباندن زانو به سینه

 بطور کامل به پشت دراز بکشید و پای چپ را بکشید.

زانوی راستتان را اما به سمت سینه بیاورید و انگشتان را به سمت ساق پا قرار دهید. یک دقیقه در این وضعیت بمانید و دقیقا همین حرکات را برای سمت مخالف هم انجام دهید.

این حرکت را برای هر سمت 2 تا 3 مرتبه تکرار کنید.

چسباندن-زانو-به-سینه

 

*پروانه بخوابید

به پشت دراز بکشید و کف پاهایتان را به یکدیگر بچسبانید. بطوریکه زانوها از هر طرف خم شده باشد. دستانتان را در کنار بدن بگذارید و به بالای سر ببرید. حدود 5 دقیقه در این حالت بمانید.

پروانه-بخوابید

 

*حرکت بچه

در این حرکت باید دو زانه بنشینید و بعد دستانتان را به بالای سرتان بکشید. در همان حالتی که قرار دارید از کمر به سمت جلو خم شوید. اجازه دهید قفسه سینه شما روی ران‌هایتان بیوفتد و بعد نفس عمیق بکشید. پیشانی‌تان را هم بر روی زمین بگذارید. این حرکت را بین 1 تا 3 دقیقه نگه دارید.

9999

* کشش چرخشی عضله پشت

به پشت دراز بکشید و زانوها را بالا بیاورید. تا جایی که برایتان مقدور است زانوها را به سمت چپ و راست بچرخانید. این حرکت را برای هر طرف به هر تعداد که دلتان میخواهد انجام دهید.

کشش-چرخشی-عضله-پشت

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی