|

کدام ماده غذایی مانع چربی سوزی می شود؟

خلاصی از چربی‌ها، آرزوی هر انسانی‌ست. اما چطور چربی‌سوزی را بالا ببریم؟ کدام غذاها مانع چربی‌سوزی میشوند و تلاش‌های ما را بی‌اثر می‌کند؟

لینک کوتاه کپی شد

هیچکس از چربی‌های دور شکم و پهلو استقبال نمی‌کند. تمامی افراد در تلاش‌اند تا مانعی برای تشکیل چربی در اطراف شکم و پهلو ایجاد کنند. از شانس بد هم تمامی غذاهای خوشمزه؛ چربی‌های زیر شکم را به وجود می‌آورند. چربی‌هایی که از بین بردن آنها بسیار سخت و مصیبت‌ بار است! متاسفانه این چربی ها حتی در ابتلا به انواع بیماری ها نظیر کلسترول بالا، بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 در بدن نیز نقشی مهم ایفا می کنند.

در حال حاضر؛ راه های زیادی هم برای از بین بردن این چربی ها وجود دارد. به عنوان مثال؛ شما با حذف این غذاها و انجام روزانه 30 دقیقه فعالیت های ورزشی مثل پیاده‌روی؛ میتوانید از ابتلا به این بیماری ها جلوگیری کنید. اما کدام غذاها میتوانند میزان چربی سوزی بدن را کاهش داده و تمامی تلاش‌تان برای خلاصی از شر چربی‌ها را بر با دهند؟ بیایید آنها را بشناسید.

نوشیدنی‌های-شیرین

*نوشیدنی‌های شیرین

روزانه چه میزان نوشابه‌های رژیمی استفاده می‌کنید؟ آیا باورتان بر این است که این نوشیدنی‌ها از هیچگونه شیرین کننده مصنوعی استفاده نمی‌کنند؟ سخت در اشتباهید! تمامی نوشیدنی‌های شیرین صنعتی از مقدار فراوانی فروکتوز بالا، شکر مصنوعی و شربت ذرت برخوردارند. مصرف این نوشیدنی‌ها توده چربی موجود در ناحیه شکم و پهلو را افزایش می‌دهد.

گوشت‌های-فرآوری-شده

*گوشت‌های فرآوری شده

گوشت یک بخش بسیار بزرگ از رژیم غذایی انسان‌ها را تشکیل می‌دهد. شاید گوشت، پروتئین و سطح انرژی بدن را تامین می کند و حتی در تولید سلول‌های جدید در بدن نقش دارد. اما اگر میخواهید شکم‌هایی تخت و وزنی ایده‌آل داشته باشید؛ از مصرف انواع سوسیس، کالباس و گوش خشک شده و... خودداری کنید. این گوشت‌ها حاوی مقدار زیادی چربی‌ها و نمک‌های مضر هستند و حتی احتمالا ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

مشروبات-الکلی

*مشروبات الکلی

میدانستید نوشیدنی‌های الکلی حاوی مقدار زیادی قند هستند؟ هر چند پروتئین و فیبر آنها بالاست. اما فارغ از اینکه چه نوع نوشیدنی الکلی مصرف می‌کنید؛ الکل به هیچ عنوان در لاغری نقش ندارد و درست برعکس کاهش وزن عمل می‌کند.

پنیر

*پنیر

پنیر یک نوع لبنیات فوق‌العاده خوشمزه با درصد بالای کالری و چربی اشباع شده است. اگر میخواهید چربی سوزی موفقیت‌آمیزی داشته باشید؛ باید میزان مصرق پنیرهای فرآوری شده را کاهش دهید. اگر نگران میزان دریافتی پروتئین و کلسیم مورد نیاز بدن هستید؛ میتوانید شیر و ماست بدون چربی را به عنوان یک جایگزین خوب برای پنیر در نظر بگیرید.

 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی