|

حمله به سه چهره معروف ورزشی در فاصله کوتاه، این چه وضعیه؟!

سرقت از چهره های معروف

این موضوع می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که یکی از مهمترین آنها وضعیت معیشتی و فرهنگی مردم است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- گویا این روزها خبر دزدی و حمله به آدمها  به شکل دنباله دار رخ می دهد! چرا که در فاصله ی زمانی کوتاه، شاهد سه مورد از آن ها فقط در خصوص برخی چهره های معروف بودیم!

حمله به میثاقی و استیلی به بهانه ی سرقت

چندی پیش با خبر شدیم که یک سارق، تلفن همراه محمدحسین میثاقی را ربوده واین اتفاق در حالی برای او رخ داده که درون ماشین بوده است. این در حالی است که با فاصله ای اندک، به حمید استیلی نیز حمله شده است. قصه ی استیلی نیز از این قرار است که سارقان موتور سوار با حمله به وی تلفن همراه این چهره سرشناس فوتبال را ربودند و وقتی استیلی اقدام به تعقیب این دزدها کرده تا موبایل خود را پس بگیرد، یکی از آنها با قمه وی را تهدید نموده و از محل گریخته است.

2

حمله به بهنام ابوالقاسم پور تو روز روشن

اگر فکر کرده اید که روایت ها در این خصوص به پایان رسیده اند سخت در اشتباهید! چرا که نه کاملا، ولی می توان گفت که مشابه این اتفاق، برای بهنام ابوالقاسم پور نیز رخ داده است. بهتر است که شرح ماجرا را در نقل قولی از خودش بخوانید. وی در شرح ماجرای درگیری منجر به ضرب و جرح خود، اینگونه به مأموران اعلام کرده: در ساعت ۱۳:۳۰ مورخ ۲ شهریور ماه از جنوب به شمال اتوبان شهید چمران با خودروی شخصی در حال حرکت بودم که یک دستگاه سمند سفید رنگ با دو سرنشین با خودرو اینجانب از ناحیه آینه و گلگیر راننده برخورد کرد که به عمل آنها معترض شدم؛ در ادامه مجدداً به سپر عقب خودرو بنده ضربه زدند. پس از توقف، سرنشینان سمند با بنده درگیری فیزیکی ایجاد کرد و با سلاح سرد به دست چپ و راست بنده آسیب زدند و سپس از محل متواری شدند اما هیچ‌گونه سرقتی از بنده نشده است؛ پس از تعقیب و گریز، زیر پل ورودی چمران به شمال – وردی نیایش، راننده سمند از محل متواری شد و نفر دوم نیز به صورت پیاده و در شلوغی خیابان متواری گردید؛ سپس به بیمارستان منتقل شدم و در این خصوص از شخص خاصی شکایت ندارم و آن افراد (سرنشینان خودرو سمند) را نمی‌ شناختم.

3

در سطح شهر چخبر است که حمله پشت سرقت و سرقت پشت حمله رواج دارد؟

همانگونه که در ابتدای متن نیز به آن اشاره کردیم، شنیدن سه خبر مشابه در بازه ی زمانی کوتاه، علاوه بر اینکه بسیار نگران کننده بود، سوالات زیادی را نیز در ذهن ایجاد کرد. لازم به ذکر است که اگر چه در خصوص بهنام ابوالقاسم پور، در ابتدای امر اخبار حاکی از حمله به بهانه ی سرقت از او بودند، اما همانگونه که در نقل قول خودش نیز خواندید از وی سرقتی صورت نگرفته است اما چیزی که آن را شبیه به حادثه ی مربوط به میثاقی و استیلی کرده، این است که هر سه مورد ریشه در وضعیتی نا امن دارند. این نکته را نیز در نظر بگیرید که اخبار پیرامون این سه فرد دست به دست شدند چرا که متعلق به چهره هایی نام آشنا بودند. حال خود در نظر بگیرید که روزانه چندین مورد مشابه دیگر در سطح شهرهای مختلف رخ می دهد اما صدایشان به جایی نمیرسد. 

5

شدت جرم چرا روز افزون شده؟!

این موضوع می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که یکی از مهمترین آنها وضعیت معیشتی و فرهنگی مردم است. اگرچه که هیچ چیز نمیتواند ارتکاب به جرم را توجیه کند، اما در عین حال نمی شود تاثیر مشکلات بر روان و کیفیت زندگی افراد را نیز نادیده گرفت. حال آنکه گرفتاری های متعدد، هم قدرت فکر افراد را تحت تاثیر قرار خواهند داد و هم توان مالی شان را. لذا برخی به جرم و جنایت روی می آورند و برخی دیگر با ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت برای دیگران، تخلیه روانی می شوند. موضوعی که از بیخ و بن نیاز به رسیدگی دارد و اگر نادیده گرفته شود تبعات جبران ناپذیری چون آسیب به جان شهروندان را در پی خواهد داشت. حال آنکه امید است با رسیدگی به این نوع تخلفات، از چه جهاتی که لازم است، دیگر شاهد تکرار آنها، دست کم در چنین ابعاد وسیعی نباشیم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی