|

توده عظیم 8 کیلویی راز برآمدگی شکم زن همدانی!

توده عظیم 8 کیلویی از شکم یک بیمار خارج شد. یک زن همدانی پس از بر آمدگی شکمش به بیمارستان مراجعه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

دکتر عاطفه سمایی جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستان قائم (عج) اسدآباد، در یک جراحی موفقیت آمیز، توده ی ۸کیلویی را از شکم یک زن چهل ساله خارج کرد.

دکتر عاطفه سمایی گفت: بیمار مورد نظر خانم چهل ساله ای بودند که به دلیل بزرگی ناگهانی شکم تحت لاپاراتومی قرار گرفت، که شکر خدا بعد از رویت توده، با تشخیص توده ی خوش خیم بافت نرم رحم جراحی تغییر کرد و با هدف حفظ قدرت باروری بیمار، با سرعت و بدون آسیب به آندومتر ۲۲ عدد توده بزرگ و کوچک از شکم این زن خارج و رحم ترمیم شد

توده‌ای 8 کیلویی از شکم یک زن 40 ساله خارج شد

او افزود: جراحی میومکتومی به دلیل خطر خونریزی شدید، آسیب به رحم جزو جراحی های سخت زنان محسوب می شود و نیازمند مشارکت خوب تیم جراحی و بیهوشی در جهت حفظ شرایط نرمال بیمار حین جراحی است.

این جراح و متخصص زنان و زایمان همچنین با گلایه از برخی افراد ناآگاه که برای درمان برخی بیماری ها ترکیبات عجیب و غریب تجویز می کنند افزود: بیمار مورد نظر سال ۹۷ با تشخیص توده ۹سانتی متری رحم، اقدام به مصرف ترکیبات عجیبی کرده و منجر به بزرگ تر شدن توده شده بود که این اتفاق به دلیل چسبندگی کپسول توده عمل جراحی را دشوار کرد.

دکتر سمایی در پایان گفت: بهتر است مردم با پرهیز از انکار بیماری و مراجعه به عطاری های غیر مجاز و نا آشنا به درمان بیماری ،بیماری خود را در مراکز مجاز درمانی و زیر نظر پزشک متخصص درمان کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها