|

مهدی میرمعزی مدیرعامل سابق شرکت نفت کیست و آیا متواری شده؟

در حالی که برخی رسانه ها از خروج غیرقانونی مهدی میرمعزی از کشور خبر می دهند این خبر تکذیب شد

لینک کوتاه کپی شد

در پی مطرح شدن خبرهایی مبنی بر متواری شدن مهدی میرمعزی، مدیرعامل اسبق شرکت ملی نفت ایران در پی احضار قضایی، دفتر وی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نامبرده به طور کاملا قانونی به سفر خارجی رفته و به هیچ عنوان موضوع متواری شدن وی صحت ندارد.

در این اطلاعیه تاکید شده که میرمعزی در صورت الزام قضایی در هر زمانی به‌سرعت به کشور مراجعه خواهد کرد.

میرمعزی مدت‌هاست از خدمات دولتی بازنشسته شده و در حال حاضر مدیرعامل شرکت گسترش انرژی پاسارگاد است.

مهدی میرمعزی کیست؟

معاون طرح و توسعه وزارت نفت در سال 77 که دو سال بعد قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات‌مدیره شرکت ملی نفت شد و از سال 80 تا 84 با حکم بیژن زنگنه، مدیرعامل شرکت ملی نفت ماند. اما این پاسخ ناقص است.

میرمعزی یکی از رفقای حلقه یک بیژن زنگنه است که در دولت اصلاحات مدیرعامل شرکت نفت بود و اصلاحیه دوم و الحاقیه های خیانت بار پنجم و ششم قرارداد کرسنت را امضا کرد. وی که در محافل نفتی به سلطان حفاری یا عالیجانب نفتی کشور مشهور است، در دولت یازدهم (با حمایت زنگنه) پستهای کلیدی غولهای نفتی را یکی پس از دیگری فتح کرد. میرمعزی در حال حاضر رئیس شرکت غول پیکر نفتی تاسیسات دریایی (بزرگترین پیمانکار فراساحلی نفت و وابسته به صندوق بازنشستگی نفت) است.  همزمان وی رئیس شرکت غول آسای نفتی پتروپارس و مدیر عامل هلدینگ نفتی گسترش انرژی پاسارگاد و رئیس هیات مدیره شرکت سروش انرژی پایدار است. همچنین میرمعزی در تاسیس و راهبری چندین شرکت زیرمجموعه نظیر «حفاری استوان کیش»، «پتروکاریز امید کیش»  و «بهین انرژی سرآمد» موثر بود.

zangeneh17-b

میرمعزی البته علاوه بر نقش میدانی در شرکتهای نفتی، مسئولیت ریل گذاری آینده نفت و گاز ایران را هم برعهده دارد. وی جزو حلقه اول مشاوران معتمد وزیر محسوب می شود و با حکم بیژن زنگنه عضو کارگروه جنجالی بررسی مدل های جدید قراردادهای نفتی ایران (IPC) است و در این زمینه نیز با مشاوره شرکتهای خارجی نقش ایفا می کند. البته مزیت دیگر این عضویت، اطلاع یافتن وی از از بسیاری از اتفاقات در حال شکل گیری در صنعت نفت است که می تواند برگ برنده ای برای هر شرکت خصوصی دارای رانت اطلاعاتی باشد.

مهدی+میرمعزی

سوابق مدیریتی میرمعزی

مدیرعامل شرکت گسترش انرژی پاسارگاد

رییس هیات مدیره پترو پارس

عضو هیئت مدیره شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران

 

سوابق اجرایی میرمعزی

معاونت طرح و توسعه وزارت نفت

قائم‌مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران 

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

سوابق تحصیلی میرمعزی

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی امیرکبیر

کارشناسی مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی شریف

  • سینا نصرتی ارسالی در

    اتفاقاً آقای خاوری هم قانونی رفتند و بعد ها به زور اینتر پل هم نتونستند برشون گردونند

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها