|

(عکس) علت درگذشت میرصلاح حسینی بازیگر مختارنامه چه بود؟+ بیوگرافی

میرصلاح حسینی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که در سزیال مختارنامه هم ایفای نقش کرده بود درگذشت

لینک کوتاه کپی شد

میرصلاح حسینی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون پس از سال‌ها مبارزه با سرطان دار فانی را وداع گفت

فیلم‌های سینمایی «مرسدس»، «مادر»، «گل‌های داوودی»، «گلوگاه» و سریال‌های تلویزیونی «مختارنامه»، «هزاردستان» و ... از جمله آثاری است ک زنده‌یاد حسینی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

میرصلاح حسینی را بیشتر بشناسید

میرصلاح حسینی متولد 24 آذر سال 1327 بود وی با علاقه ای که به بازیگری از سالهای دبستان و سپس دبیرستان داشت در تئاتر آن دوران بازی می کرد و با اینکه در رشته های شیمی و زمین شناسی دانشگاه تهران قبول شد،‌ اما وارد دانشکده هنرهای زیبای رشته بازیگری تئاتر شد.

حسینی بازیگر پیشکسوت از دهه پنجاه بطور حرفه ای وارد بازیگری شده از سال ۱۳۵۵ کار تلویزیون و سپس از سال ۱۳۶۲ بازیگری در سینما را آغاز نمود و تاکنون نیز در سه زمینه تئاتر، سینما، تلویزیون فعالیت دارد.

از مهم‌ترین آثار وی می‌توان به بازیگری در سریال مختارنامه، فیلم مادر و فیلم کلاهی برای باران و هزار دستان علی حاتمی اشاره کرد.

این هنرمند بیش از پنج دهه در عرصه سینما و تلویزیون و بازیگری فعالیت دارد و یکی از قدیمی های عرصه هنر می باشد.

میرصلاح حسینی در سال ۱۳۹۰ در سریال مختارنامه به کارگردانی سید داود میر‌باقری در نقش عمرو بن حجاج بازی کرد.

 

2636862_292

  • ناشناس ارسالی در

    سریال یادداشتهای کودکی بش راننده با عزیز آقا مرحوم سیروس گرجستانی درباره جن نداشتن خانه بحث می کند کرایه حمل نقل سالی به زور می گرفت عزیز آقا نمی داد روحشون شاد

  • آنی ارسالی در

    بازیگر عالی بی حاشیه بازی میر صلاح حسینی در سریال یادداشتهای کودکی عالی با مرحوم سیروس گرجستانی درباره جن بحث می کند کرایه حمل نقل ندادمرحوم احمد قدکچیان نادره خیر آبادی بازی کرد روحشون شاد

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها