|

مابه‌التفاوت فروردین بازنشستگان تأمین اجتماعی کی پرداخت می شود؟

هنوز از زمان دقیق پرداخت معوقات بازنشستگان خبری نیست و بازنشستگان از وضعیت موجود و پرداخت‌نشدن بموقع و مشخص‌نبودن زمان دقیق پرداخت‌ها گله د…

لینک کوتاه کپی شد
1

با وجود اینکه ۳ ماه از ابتدای امسال و قول‌های پرداخت مابه‌التفاوت فروردین‌ماه می‌گذرد، هنوز از زمان دقیق پرداخت معوقات بازنشستگان خبری نیست و بازنشستگان از وضعیت موجود و پرداخت‌نشدن بموقع و مشخص‌نبودن زمان دقیق پرداخت‌ها گله دارند.

به‌گفته یکی از بازنشستگان، قرار بود این مابه‌التفاوت اوایل خردادماه پرداخت شود، اما اکنون وارد تیرماه شدیم و از اعلام زمان پرداخت آن هنوز هم خبری نیست. انتظار ما برای پرداخت در این ۴ ماه بیهوده بوده است.

به‌گفته یکی دیگر از بازنشستگان، ما علاوه بر معوقه فروردین‌ماه مطالبه ۹ ماه معوقات سال گذشته را هم داریم، اما متأسفانه از آن هم خبری نیست. ما را به صبر عادت داده‌اند. اگر شما از حال صندوق خبر دارید، خواهش می‌کنیم به دوستانتان بفرمایید معوقه ما از مرداد و زمان تصویب ۷۵درصد ضریب  است.

تعویق یا تأخیر در پرداختی‌های بازنشستگان به‌جز زیان دوچندان برای ما حقوق‌بگیران چیزی در بر ندارد. از یک‌سو کالا‌ها گران می‌شود و از سوی دیگر ارزش ریالی مبالغ دریافتی نیز کم می‌شود؛ بنابراین بهترین شیوه پرداخت بموقع می‌تواند کمک شایان توجهی به بازنشستگان محترم محسوب شود.

به خبرنگار شهرآنیوز در پیگیری این موضوع از سازمان تأمین اجتماعی خراسان‌رضوی گفته شد: تا این لحظه از زمان پرداخت مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان خبری نیست و با پیگیری‌هایی که از تهران داشته‌ایم، هنوز زمان پرداخت دقیق آن اعلام نشده است.

بر اساس این گزارش، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفته بود: کانون‌ها و فعالان صنفی همگی فشار آوردند که اعتبار مورد نیاز در خردادماه فراهم شود، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. پرداخت مابه‌التفاوت فروردین سایر سطوح، حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ قول دادند این اعتبار به‌زودی فراهم و در تیرماه پرداخت می‌شود.

  • مهدی ارسالی در

    چقدر وعده داده ایدچقدراین بیچاره هارو سرکارگذاشتیدشماکه عیدی نمی‌تونید بدیدچراقول الکی میدید چجوری چندماه دیرکرد رویکجا میدید ازکجا چطوری

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها