|

آزمون جذب کارشناس رسمی دادگستری؛ شهریور امسال

ساختمان مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان در طبقه اول مجتمع کارشناسان رسمی با زیربنای ۳۰۰ متر مربع، شامل ساختمان اداری، سالن…

لینک کوتاه کپی شد

رئیس کل دادگستری استان کرمان در حاشیه این آیین از کارشناسان به عنوان کارگزاران عدالت و مشاور امین قضات یاد کرد و افزود: پیچیدگی علوم و توسعه روز افزون فناوری‌های نوین اهمیت حضور کارشناسان در کنار قضات را افزایش می‌دهد.

موحد با تاکید بر اینکه اجرای عدالت و رسیدگی به امور قضایی در حوزه‌های تخصصی بدون مشارکت افراد خبره، متخصص و کارشناس برای تشخیص دقیق موضوعات امکان پذیر نیست، تاکید کرد: اگر نظام قضایی از کارشناسان امین و مورد وثوق استفاده نکند در مسیر توسعه و تعمیق عدالت موفق نخواهد بود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان یادآور شد: تشخیص صحیح، استقامت، شجاعت و ابراز صادقانه نظر در امر قضایی از اهمیت ویژه‌ای برخودار است و از ملزومات مورد نیاز در مسیر رفع خصومت و رساندن حق به صاحب حق به شمار می‌رود.

عباس دلفاردی، رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان نیز گفت: ۳۵۰ کارشناس در ۴۲ رشته در این مرکز و در کنار همکاران خود در کانون کارشناسان دادگستری در راه خدمت رسانی به جامعه و سیستم قضایی تلاش می‌کنند.

وی اظهارداشت: رعایت شئون کار کارشناسی، حفظ احترام قضات و دستگاه قضایی، رعایت احترام پیشکسوتان، استفاده از تجربه پیشکسوتان و انجام به موقع امور کارشناسی از مواردی است که همواره باید مورد توجه کارشناسان باشد.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان  از برگزاری آزمون جذب کارشناس در شهریور  امسال خبر داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها