|

متناسب سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

دهقان‌کیا گفت: تمام مراحل احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان تمام شده است.

لینک کوتاه کپی شد

طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است دهقان‌کیا درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان گفت: تمام مراحل احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان به پایان رسیده است.

علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، درباره احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: تمام مراحل احکام متناسب سازی حقوق بازنشستگان تمام شده است.

وی ادامه داد: احکام متناسب سازی بازنشستگان حداقل بگیر و سایر آیتم‌ها (زیر حداقل بگیر و ماده ۱۱۱ ) صادر شده است.

وی افزود: البته ممکن است در بعضی از پرونده‌ها ایرادات محاسباتی باشد که افراد با مراجعه به کانون‌ها، ایرادات را بررسی و برای اصلاح به شعبه ها ارجاع داده می‌شوند

وی گفت: احکام متناسب سازی از لحاظ فرمولی هیچ ایرادی ندارد، اما ممکن است به دلیل تعدد پرونده‌ها ایرادات محاسباتی باشد که قابل حل است و این احکام برای هیچ یک از سطوح شامل تغییر نخواهد شد.

دهقان کیا همچنین گفت: «احکام متناسب سازی از لحاظ فرمولی هیچ ایرادی ندارد، اما ممکن است به دلیل تعدد پرونده‌ها ایرادات محاسباتی باشد که قابل حل است و این احکام برای هیچ یک از سطوح شامل تغییر نخواهد شد.»

این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود بازنشستگان تامین اجتماعی امسال باید دو نوع افزایش حقوق را دریافت می‌کردند که شامل افزایش ۳۹ درصدی سالانه و افزایش ناشی از متناسب‌سازی با حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری می‌شود.

در این راستا مدتی قبل مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در فروردین حداقل حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و با داشتن همسر و دو فرزند را چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: «اردیبهشت ماه دریافتی حداقل‌بگیران افزایش خواهد داشت.»

همچنین برای محاسبه احکام جدید افزایش حقوق بازنشستگان در فروردین ماه اشتباهاتی رخ داده بود و سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که متناسب‌سازی برای کسانی که حداقل‌بگیر نیستند، به دلیل مشکلات نرم‌افزاری اشتباه محاسبه شده است.

گفته می‌شد همه این ایرادها در واریزی‌های اردیبهشت ماه برطرف شود اما گزارش‌های بازنشستگان نشان می‌دهد که همچنان حقوق‌ دریافتی آن‌ها در سطح اعلام شده، افزایش نداشته است که البته این موضوع در دست پیگیری است تا مشخص شود که علت چیست؟

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها