|

پارسیان لیزر، عرضه خدمات برش لیزر استیل

پارسیان لیزر 10 سال است که در زمینه انواع برش لیزری، طراحی، خم‌کاری و ساخت انواع ماشین آلات فعالیت می‌نماید.

لینک کوتاه کپی شد

برش لیزر استیل فرایندی است که در صنایع ظریف اهمیت دارد و این به خاطر ویژگی‌های استیل و کاربرد فراوانش در صنعت می‌باشد. برش لیزر استیل توانسته مشکلات برشکاری در روش سنتی را برطرف کند و سبب شکوفایی صنایع شود. در ادامه به بررسی چگونگی انجام این برش‌ها می‌پردازیم.

در فرایند برش لیزر استیل، تاباندن اشعه لیزر برروی ورقه‌های استیل سبب ایجاد برش و سوختگی در آن ناحیه می‌شود و در نتیجه برشی تمیز و یک دست را ارائه می‌دهد. در واقع در برش به واسطه‌ی تخلیه‌ی الکتریکی و یا تابش یک لامپ، مواد مولد لیزر تحریک شده و اشعه لیزر را تولید می‌کنند. در ادامه برای افزایش قدرت این اشعه جهت برش ورقه‌های استیل، آینه‌هایی در دستگاه برش تعبیه شده تا اشعه تولیدی را متمرکز کند و با سوزاندن ناحیه‌ی مورد نظر برش منظمی را ایجاد کند. در برش لیزر استیل می‌توان زاویه‌ی کونیک ( تغییر قطر سوراخ در امتداد ضخامت برش) را متناسب با نوع ورقه استیل قابل برش تغییر داد. نکته دیگری که وجود دارد این است که برش لیزری به علت عدم فشار برروی استیل، ورقه‌های آن دچار له شدگی نخواهند شد.

ویژگی‌های مثبت برش لیزر در پارسیان لیزر

در عصر تکنولوژی که تمامی صنایع سعی در بروزرسانی تجهیزات خود دارند برش ورقه‌های استیل از طریق دستگاه‌های لیزر توانسته گام بزرگی در جهت افزایش سرعت تولید و بالابردن دقت و ظرافت در برش آن و حفظ ساختار فلز و مهم‌تر از همه افزایش کیفیت لبه برش و منظم شدن برش‌ها، بردارد. پارسیان لیزر نیز از پیشرفت در این صنعت عقب نمانده و هم‌گام با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات خود را بروز کرده است و امروز شاهد ایجاد طرح‌های زیبا و کمترین ضایعات توسط آن هستیم.

استیل ضد آب و برش آن

یکی از استیل‌های پر مصرف در صنایعی چون ساختمان سازی و معماری استیل ضد آب می‌باشد که به دلیل توانایی این فلز در جذب نور مادون قرمز اشعه لیزر، معمـولا برش‌های آن از طریق لیزر انجام می‌گیرد. کمی پیش‌تر ذکر کردیم که برش لیزر استیل از دقت بالایی برخوردار است، همین دقت سبب ایجاد برش‌هایی صاف و یک دست در آن می‌شود. در صورتی که ورقه استیل شما دارای ضخامت بالایی است نباید نگران برش آن باشید چراکه انجام برش توسط لیز‌های توان بالای  co2 این فرایند را راحت‌تر کرده است. دستگاه‌های حکاکی و برش لیزر co2 خوشبختانه علاوه بر سایر مزایایی که ذکر کردیم، ویژگی‌های مثبتی چون پذیرش 99 فایل در حافظه و قابلیت پشتیبانی از فلش و usb و... را دارا هستند.

خنک کاری

همانطور که می‌دانید گرما سبب کاهش توان هر دستگاهی می‌شود و از آنجایی که در لیزر گرمای زیادی در اثر تجمع و تمرکز نور ایجاد می‌شود پس ممکن است توان دستگاه بعد از لیزر کاهش یابد. ولی وجود یک سیستم خنک کننده کمک بسزایی می‌تواند در کاهش گرما پس از برش لیزر استیل ایجاد کند. به همین سبب سیستم‌های خنک کننده‌ای که از طریق آب یا گاز دستگاه را خنک می‌کند در آن تعبیه شده است.

پارسیان لیزر 10 سال است که در زمینه انواع برش لیزری، طراحی، خم‌کاری و ساخت انواع ماشین آلات فعالیت می‌نماید. خط مشی و اصل کار شرکت پارسیان لیزر افزایش سطح کیفیت محصولات و ارتقای صنعت کشورمان می‌باشد. در صورت تمایل برای ارتباط با این شرکت به آدرس parsianlaserco.com مراجعه فرمایید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها