|

۱۲ هزار خدمت غیرحضوری از شعبه تامین اجتماعی اسکو

فرماندار شهرستان اسکو گفت: امسال حدود ۱۲ هزار خدمت غیرحضوری از شعبه تامین اجتماعی شهرستان و بخش ایلخچی انجام شده است.

لینک کوتاه کپی شد

فرماندار شهرستان اسکو گفت: امسال حدود ۱۲ هزار خدمت غیرحضوری از شعبه تامین اجتماعی شهرستان و بخش ایلخچی انجام شده که این امر نشان دهنده میزان اهمیت ارائه خدمات به صورت غیرحضوری است.

بابک رضی منش روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اجرای این طرح بیماران دیگر نیاز به ‌جابه‌جایی دارو و آزمایش‌های خود ندارند، چون که سوابق درمان بیمار به ‌صورت کامل در سامانه ثبت می‌شود و پزشکان به آن دسترسی پیدا می‌کنند. 

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای دولت الکترونیک و تسهیل امور مردم در دولت تدبیر و امید گفت: طرح حذف دفترچه‌ کاغذی درمان تأمین اجتماعی و ارائه نسخه‌های الکترونیکی به جای آن در راستای ارتقای سطح و سرعت خدمات از اول اسفند ۱۳۹۹ همزمان با سراسر کشور در تمامی شعب تامین اجتماعی شهرستان اسکو آغاز می‌شود.

وی با اشاره به مزیت های ارائه خدمات الکترونیکی بر مراجعین در ادارات اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شهرستان تاکنون میزان مراجعات حضوری مردم به ادارات کاهش داشته و استقبال گسترده ای از شیوه دریافت خدمات الکترونیکی صورت گرفته است و این طرح یکی از برنامه‌های ارزشمند دولت است که به‌ واسطه آن پرونده هوشمند سلامت برای بیمه شده تشکیل می‌شود؛ با حذف دفترچه‌های کاغذی درمان تأمین اجتماعی، پزشکان برای مراجعه‌کنندگان نسخه الکترونیکی یا کاغذی صادر می‌کنند و داروخانه‌ها نیز با دریافت کد ملی شخص بیمه‌شده داروی موردنظر را به آن‌ها ارائه می‌کنند.

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید برای بستر سازی ارائه خدمات به شکل غیرحضوری و تحقق دولت الکترونیک  افزود: با اجرای طرح ۳۰۷۰ میزان مراجعات مردم به شعب تامین اجتماعی در سطح شهرستان نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش داشته و در حال حاضر بیشترین مراجعات به شعب تامین اجتماعی برای تعویض دفترچه های کاغذی است که با اجرای این طرح میزان مراجعات برای دریافت خدمات به شکل چشمگیری کاهش خواهد داشت و این امر با توجه به شیوع ویروس کرونا در مقابله و رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار مهم است.

وی تأکید کرد: افرادی که هنوز کارت ملی دریافت نکرده‌اند، با شماره شناسنامه امکان دریافت خدمت و نسخه الکترونیکی را خواهند داشت و همچنین نوزادان تا سن یک‌ماهگی با کد ملی مادر خدمات دریافت می‌کنند.

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به خدمات گسترده تامین اجتماعی شهرستان اسکو و بخش ایلخچی در خصوص بیمه شدگان گفت: تامین اجتماعی شهرستان بر اساس اندازه گیری فعالیت ها با استفاده از خروجی سیستمی عملکردها و بر اساس امتیازات مکتسبه در ارزیابی ارزشیابی و رتبه بندی سال ۹۸ رتبه سوم کشوری را در بین ۱۲۰ شعبه کسب نموده است.

رضی منش از مهمترین خدمات شعب شهرستان را اجرای طرح اشتراک گذاری پرونده های فنی و مستمری بیمه شدگان به تعداد ۴۰۰۰۰ هزار پرونده دانست و افزود؛ این امر جابجائی بیمه شدگان برای اخذ خدمات و سوابق از مکان های دیگر را تسهیل کرده است.

فرماندار شهرستان اسکو با اشاره به لزوم توسعه بسترهای الکترونیک از سوی تمام ادارات تأکید کرد: تمام ادارات شهرستان باید بسترهای لازم را برای توسعه خدمات غیرحضوری فراهم کنند تا مراجعین بتوانند از طریق بستر اینترنت به سادگی درخواست های خود را مدیریت کنند.

منبع:ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها