|

درخواست وزارت صمت برای انتقال آب خلیج فارس به دیگر استان ها

پیشنهاد صدور مجوز طرح شیرین ‌سازی و انتقال آب از سواحل چابهار و خلیج ‌فارس به استان ها ارائه شد.

لینک کوتاه کپی شد

با توجه به تجربه موفق و ممتاز ناشی از اجرای این پروژه، وزارت صنعت، معدن و تجارت بر آن شده است تا با استفاده از ظرفیت شرکت‌های زیر مجموعه و زیرساخت فراهم شده، نسبت به توسعه پروژه مذکور و انتقال آب به بخش‌های دیگری از کشور از جمله سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و از طریق اجرای خطوط مختلف از مسیر کریدور خط اول اهتمام ورزد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور بستر سازی مناسب برای دستیابی به امنیت و توسعه پایدار در مناطق مرزی از جمله استان ‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و تأمین آب صنایع موجود در دیگر استان‌های کشور، پیشنهاد صدور مجوز احداث و بهره ‌برداری از طرح شیرین ‌سازی و انتقال آب از سواحل چابهار و خلیج ‌فارس به استان‌های مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیات دولت ارائه کرده است.

جمهوری اسلامی ایران همواره افتخارات زیادی را در حوزه تأمین زیرساخت داشته که از آن جمله می‌توان به احداث سدها، بزرگراه ها، حمل‌ونقل ریلی و... اشاره کرد؛ لیکن یکی از افتخار آمیزترین پروژه‌ های زیر ساختی که در منطقه و شاید در جهان کم نظیر باشد، اجرای پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع جنوب شرقی کشور می‌باشد که علاوه بر تأمین آب صنایع گل گهر، مس سرچشمه، چادرملو، منجر به ایجاد اشتغال و امنیت پایدار در منطقه خواهد شد.

لذا با توجه به تجربه موفق و ممتاز ناشی از اجرای این پروژه، وزارت صنعت، معدن و تجارت بر آن شده است تا با استفاده از ظرفیت شرکت‌های زیرمجموعه و زیرساخت فراهم شده، نسبت به توسعه پروژه مذکور و انتقال آب به بخش‌های دیگری از کشور از جمله سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و از طریق اجرای خطوط مختلف از مسیر کریدور خط اول اهتمام ورزد. پیشنهاد فوق هم اکنون در دست بررسی در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست دولت است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها