|

نحوه پرداخت فطریه به کمیته امداد و بهزیستی

کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور روش‌های پرداخت زکات فطره را اعلام کردند.

لینک کوتاه کپی شد

حبیب‌اله آسوده؛ معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با تشریح روش‌های مختلف برای پرداخت زکات فطره گفت: شهروندان می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری ۵# *۸۸۷۷*  زکات فطره خود را به دست نیازمندان برسانند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اقتصاد آنلاین، وی افزود: همچنین امکان پرداخت زکات فطره از طریق مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرس Emdad.ir فراهم است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خاطرنشان کرد: همانند سال‌های گذشته، امسال نیز پایگاه‌های دارای مجوز از سوی شورای عالی زکات کشور در سطح معابر و مراکز برپایی نماز عید سعید فطر مستقر هستند.

آسوده ادامه داد: امسال ۵۰ هزار پایگاه در سطح کشور با مجوز شورای عالی زکات، وظیفه جمع‌آوری زکات فطره شهروندان را برعهده دارند.

معاون کمیته امداد اظهار کرد: امسال ظرفیت دیگری نیز برای پرداخت فطریه پیش‌بینی شده و مردم می‌توانند از طریق نانوایی‌های سراسر کشور و با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان تعبیه شده، فطریه و کفاره خود را پرداخت کنند.

891943

و تاکید کرد: خانواده‌های هدف برای فطریه از قبل شناسایی شده‌اند و نیات مردم در موضوع فطریه به سرعت به دست خانواده‌های نیازمند خواهد رسید.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد همچنین شماره کارت در نظر گرفته شده برای فطریه را به شرح زیر اعلام کرد:

روش‌های پرداخت زکات فطره اعلام شد

سید محمد جواد حسینی؛ رئیس مرکز مشارکت‌های مردمی و توسعه ظرفیت‌های اجتماعی و فرهنگی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برگزاری پویش "مثبت ماه" بیان کرد: عید سعید فطر، عید پاداش ما مسلمانان است که باید به کمک و یاری نیازمندان و افراد نیازمند شهرمون بشتابیم و لبخند و شیرینی این روز را با یکدیگر تقسیم کنیم. پرداخت زکات فطره یا فطریه در این روز بر هر مسلمانی واجب است و چه خوب است که این فطریه را به نیازمندان آبرومند و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی همچون بهزیستی هدیه کنیم.

حسینی افزود: هموطنان و مردم کشورمان می‌توانند با شرکت در این پویش جهت پرداخت فطریه (عام ، سادات) و کفارات از طریق درگاه‌های مشارکت سازمان بهزیستی اقدام کنند.

وی درباره شیوه مشارکت مردم در این پویش گفت: مردم شریف کشور مان می توانند در ایام عید سعید فطر با شماره گیری کد دستوری #۱۲۳* و شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۰۷۰۷۰۷۵ به نام هدایای خاص مشارکت‌های مردمی نزد بانک مرکزی و یا ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۲۳ و از طریق درگاه اینترنتی mosharekat.behzisti.ir در این پویش شرکت کنند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی