|

جغد بخت برگشته اصلا نفهمید چجوری افتاد به دام پلنگ / چه دلخراش پراشو میکنه

این ویدئو پلنگی را نشان می دهد که برای شکار یک جغد از درخت بالا رفته و در کسری از ثانیه حیوان بیچاره را لقمه پیچ می کند.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- جغدها جزء جذاب ترین پرندگان دنیا می باشند که ۲۵۰ گونه مختلف دارند که در شکل و اندازه متفاوت هستند. از گونه های کوچک ۱۲ سانتیمتری گرفته تا گونه های بزرگ که نزدیک به ۹۱ سانتیمتر می باشند. جغدها معمولاً در هنگام شب فعال هستند و می توانند سر خود را تقریباً کامل بچرخانند. نوع تغذیه آن ها به محل زندگی و اندازشون بستگی داره. بعضی از جغدها، جانورانی مثل موش و موش صحرایی می خورند. جغدهای بزرگ تر، خرگوش، سنجاب و سمور را هم شکار می کنند. برخی از جغدها از حشرات و پرندگان کوچک تغذیه می کنند. برخی هم با ماهی گیری شکم خود را سیر می کنند. این دسته از جغدها توی آب های کم عمق شیرجه می زنند و با چنگال های تیزشان، ماهی ها را به دام می اندازند. اما حقایق جالب زیاد دیگری هم درباره ی این پرندگان شگفت انگیز وجود دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها خواهیم پرداخت.

جغدها غذای خود را یکجا می بلعند اما اگر فرصت آن را نداشته باشند که فوراً این کار را انجام دهند، شکار خود مثل موش را در میان شاخ و برگ درختان، انبوه سنگ ها یا سوراخ های درون درختان مخفی می کنند.

جغدها می توانند تقریباً در سکوت کامل به شکار خود حمله ببرند. بال های آن ها نسبت به بدن شان بسیار بزرگ است و همین ویژگی باعث می شود آن ها بتوانند با سرعت بسیار کمی پرواز کنند و شکل خاص پرهایشان موجب می شود هوا آنقدر راحت و روان روی بال هایشان جریان پیدا کند که هنگام پرواز کردن تقریباً هیچ صدایی ایجاد نشود.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی