|

چرا دولت در اجرای قانون رتبه بندی معلمان این همه تعلل می کند؟

قانون رتبه‌بندی معلمان در روزهای پایانی سال گذشته به دولت ابلاغ شده، اما متأسفانه دولت در اجرای این قانون تعلل کرده است.

لینک کوتاه کپی شد
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه از دولت انتظار داریم قانون رتبه‌بندی معلمان را در اسرع وقت اجرا کند، گفت: متأسفانه دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان تعلل کرده است.

به گزارش «شایانیوز» حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با آنا با انتقاد از دولت در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: قانون رتبه‌بندی معلمان در روزهای پایانی سال گذشته به دولت ابلاغ شده، اما متأسفانه دولت در اجرای این قانون تعلل کرده است.

وی افزود: در جلسات مشترکی که با مسئولان دولتی و وزرات آموزش و پرورش داشته‌ایم، مراتب اعتراض و گله‌مندی خودمان را از سوی کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرده‌ایم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: یکی از مشکلات در زمینه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، تخصیص زمان نامناسب در راه‌اندازی سامانه و بارگذاری مدارک و سوابق و اطلاعات فرهنگیان و معلمان است که اقدامات غیرکارشناسی در این زمینه صورت گرفته است.

حسین‌فلاحی با تأکید بر اینکه انتظار نداریم بیش از این در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان تأخبر صورت گیرد، گفت: مجلس در مصوبه قانون رتبه‌بندی معلمان، اعتبارات و منابع اجرای این قانون را در نظر گرفته، بنابراین از این جهت مانعی در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تعلل در اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان به مرور زمان موجب بی‌اثر کردن مصوبه قانونی مجلس می‌شود و کام معلمان را تلخ خواهد کرد، بنابراین بهتر است این قانون در اسرع وقت اجرا شود.

تصریح کرد: وقتی مجلس برای اجرای این قانون اعتباری را در بودجه سنواتی در نظر می‌‎گیرد و با تصویب یک قانون جامع دست دولت را نیز در اجرا باز می‌گذارد، و این قانون شیرین برای معلمان تلخ شود

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی