|

رتبه بندی معلمان بر چه اساسی انجام می‌شود؟

رئیس مرکزسنجش وپایش کیفیت آموزشی وزارت وپرورش گفت: فرهنگیان مشمول قانون نظام رتبه بندی معلمان براساس آیین نامه اجرایی انجام می شود.

لینک کوتاه کپی شد

 محسن زارعی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در مورد فرهنگیان مشمول قانون نظام رتبه‌بندی معلمان گفت: براساس آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور، لازم است معلمان؛ مدارک، مستندات و دلالت‎های خود را مطابق راهنما و براساس مصادیق تعریف شده در سامانه رتبه بندی به نشانی RTB.medu.ir بارگذاری نماد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از خبرآنلاین؛ شواهد و مدارک بارگذاری شده، پس از بررسی و تکمیل توسط مدیران مدارس در پرونده الکترونیکی هر همکار ثبت شده و در مرحله بعد توسط ارزیابان بررسی و بر اساس دستورالعمل ارزیابی و امتیازات معین می‎شود.

رتبه بندی معلمان بر چه اساسی انجام می‌شود؟

وی ادامه داد: امتیاز نهایی هر فرد براساس شیوه نامه اجرای نظام رتبه بندی که در بخشنامه شماره ۲۶/۷۱۰ مورخ ۸ شهریور ۱۴۰۱معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به مدارس ارسال شده محاسبه می‎شود و ملاک آن، امتیازات خودارزیابی، مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه و همچنین بررسی ارزیابان است‌ که مطابق الگوهای سنجش شایستگی‎های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای انجام می‎شود؛ لذا ضرورت دارد آن گروه از معلمانی‌که تاکنون دراین خصوص اقدام نکرده‎اند، در فرصت باقی‎مانده ضمن مراجعه به سامانه و با استفاده از راهنمای مربوط که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش در قسمت خدمات الکترونیک، در بخش مربوط به رتبه بندی معلمان قرار دارد، اقدامات لازم را انجام دهند.

زارعی در پایان تصریح کرد: اخبار و اطلاعیه‎های مورد تأیید آموزش و پرورش از طریق مراجع رسمی منتشر می‎شود و همکاران به ویژه در مورد رتبه بندی معلمان به این موضوع توجه داشته باشند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی