|

چرا روانشناسی و طراحی خلاقانه ی دکوراسیون اداری اهمیت دارد ؟

طراحی دکوراسیون خلاقانه باید کلیشه ها را کنار زد و با شناسایی ارزش ها و نیازهای یک اداره و کارکنان آن به خلق فضاها به صورت و شکلی جدید روی …

لینک کوتاه کپی شد

روانشناسان متوجه این موضوع شده اند که چگونگی محیط می تواند تاثیر زیادی روی عملکرد افرادی که در آن حاضر می باشند بگذارد . درواقع می توان گفت محیط اداره ای که دارای دکوراسیونی ساده و کسل کننده و تکراری باشد حتی اگر دارای بهترین کارمندان نیز باشد بعد از مدتی دارای یکنواختی در روند کار شده و کارمندان انرژی خود را برای انجام کارها از دست خواهند داد . اما محیط هایی که دارای رنگ ، المان ، فرم و ... متنوع تری می باشد می تواند تا زمان های طولانی تری کارمندان را سر حال نگه داشته و آن ها را متمایل به انجام فعالیت ها کند .

درواقع می توان ادعا نمود که ایجاد تنوع و خلاقیت در فضاهای اداری باعث ایجاد خلاقیت در کار کارمندان نیز شده و آن ها را با ایده هایی جدید و کارآمد رو به رو کرده که این کار باعث پیشرفت اداره نیز می شود . شرکت های برند زیادی جهت روانشناسی و طزاحی و اجرای دکوراسیون اداری بر این اساس مانند شرکت دکوراسیون اداری هیرادانا ، work design ،office design و architecturaldigest هستند که طراحی و اجراهایی مطابق با اصول و استاندارد فضاهای اداری دارند . در ادامه با این موضوع جذاب و مهم با ما همراه باشید .

ترفندهایی برای طراحی خلاقانه ی دکوراسیون اداری به سبک مدرن:

یکی از مهمترین نکاتی که برای طراحی فضاهای اداری به صورت خلاقانه باید دانست این است که در طراحی دکوراسیون خلاقانه باید کلیشه ها را کنار زد و با شناسایی ارزش ها و نیازهای یک اداره و کارکنان آن به خلق فضاها به صورت و شکلی جدید روی آورد . برای این کار می توان هم ظاهر فضاها و هم فرم چیدمان آن ها در کنار یکدیگر و حتی مبلمانی که در آن ها قرار می گیرند را دستخوش تغییرات نمود .

  • استفاده از میزهایی با فرم های خاص

در گذشته تنها از میزهایی با فرم های مستطیل ساده با رنگ هایی مانند کرمی و قهوه ای در فضاهای اداری استفاده می شد . امروزه نیز این نوع میزها دارای کاربردهای فراوانی می باشند اما برای خلاقانه تر نمودن دکوراسیون اداری یک شرکت می توان از میزهایی که دارای فرم های منحصر به فردتر می باشند استفاده نمود . برای مثال می توان از انواع فرم های هندسی مانند بیضی ، مربع و یا حتی فرم های آزادتر برای طراحی میز ها استفاده نمود . همچنین می توان از همان فرم مستطیل نیز به شکلی خلاقانه تر و با بازی با اضلاع آن و قسمت های مختلف میز فرمی جدید به آن بخشید . این کار باعث ایجاد نوعی تغییر در فضای اداری شده و کارمندان و افرادی که از شرکت بازدید می کنند را می تواند شگفت زده کند و تاثیر مثبت روی آن ها بگذارد . چرا که میز و صندلی ها به عنوان اصلی ترین مبلمان فضای اداری شناخته می شوند .

  • استفاده از رنگ های زنده و با نشاط

یکی از مواردی که می تواند تاثیر زیادی روی چگونگی دکوراسیون اداری یک شرکت بگذارد ترکیب رنگ استفاده شده در آن می باشد . در گذشته بیشتر از رنگ های ساده و معمولی در تمامی فضاها استفاده می شده است اما امروزه که تاثیرات رنگ روی روان افراد و کارکرد آن ها مشخص شده است طراحان علاقمند به استفاده از رنگ های بیشتر و زنده تری در محیط حتی محیط های اداری می باشند . رنگ هایی مانند قرمز ، نارنجی ، آبی ، زرد ، سبز و ... همه و همه در دکوراسیون اداری مورد استفاده قرار گرفته و باعث پویاتر شدن فضاها نیز می شوند . همچنین این رنگ ها این مزیت را دارند که عادت افراد را به دیدن اداره هایی کاملا شبیه هم بهم زده و آن ها را با فضایی جدید و مدرن و خلاقانه رو به رو می کند .

  • طراحی سقف ، کف و دیوارها

یکی از ترفندهایی که برای منحصر به فردتر و خلاقانه تر کردن دکوراسیون اداری یک شرکت می توان استفاده نمود طراحی دیوارها و سقف و استفاده از پوشش های جدید برای سطوح مختلف فضاها می باشد . از جمله کارهایی که می توان برای رسیدن به این هدف انجام داد عبارتند از : استفاده از رنگ و کشیدن الگوهای خطی در دیوار و سقف ، ایجاد بافت متفاوت در سقف و دیوار با استفاده از متریال های متنوع مانند چوب ، شیشه ، استفاده از نورپردازی به روش جدید مانند روش ریلی یا استفاده از ال ای دی در سقف و دیوار و ... . همچنین امروزه متریال ها و کفپوش های جدید و با کیفیتی در بازار موجود می باشند که از جمله ی آن ها می توان به پارکت های چوبی ، کفپوش های وینیل و ... اشاره نمود که می توان از این ها برای پوشش کف فضاهای اداری مدرن استفاده نمود .

  • طراحی فضاها با فرمی منعطف

سبک مدرن سبکی است که به طراحی فضاها به صورت منعطف و باز بسیار علاقه دارد و این نکته را در طراحی داخلی اداری آن نیز می توان مشاهده نمود . حال برای خلاقانه تر نمودن فضای اداری به این سبک نیز می توان این فضاها را علاوه بر منعطف و باز بودن به شکلی که بتوانند دارای کاربردهای مختلف بوده و به انواع فضاها به راحتی دسترسی نمود و از طرفی اداره را بزرگتر جلوه داد ، دارای دکوراسیونی جدید با استفاده از المان ها و عناصری که ترند می باشند و استفاده از آن ها باعث امروزی تر شدن و خلاقانه تر جلوه دادن فضا می شود .

01

  • استفاده از سبک های منحصر به فردتر در دکوراسیون

برای طراحی دکوراسیون اداری سبک های مختلفی وجود دارد که از محبوب ترین این سبک ها می توان به سبک مدرن و سبک کلاسیک اشاره نمود . این سبک ها دارای ویژگی های مشخصی می باشند که بر اکثر افراد پوشیده نیست و همچنین اغلب فضاهای اداری به این دو سبک دکوراسیون می شوند . حال برای خلاقانه تر و منحصر به فردتر کردن دکوراسیون داخلی اداره ی خود می توانید از سبک هایی جز این دو سبک استفاده نمایید که دارای ویژگی های خاص تر و جدیدتری می باشند . از جمله ی این سبک ها می توان به سبک روستیک ، سبک صنعتی و ... اشاره نمود . این دو سبک علاقه ی زیادی به استفاده از متریال ها به همانگونه که هستند دارند . برای مثال در سبک روستیک از چوب و فرم های آزاد به وفور استفاده می شود و در سبک صنعتی نیز بافت متریال ها مانند آجرهای دیوار ، لوله ها و ... مشخص می شود و فلز نیز جایگاه خاصی در آن دارد .

  • و ...

هزینه ی طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن

سبک مدرن از جمله سبک هایی می باشد که در آن نیاز به استفاده از المان های تزیینی زیادی نمی باشد . از طرفی تمامی عناصر و تجهیزاتی که در فضا استفاده می شود ساده بوده و دارای فرم های هندسی به ویژه مستطیل و مربع می باشند . اما این موارد تنها باعث هزینه ی پایین برای داشتن دکوراسیون به این سبک نمی شود چرا که کیفیت و مرغوب بودن در این سبک حرف اول را می زند . به همین دلیل برای برآورد هزینه ی طراحی دکوراسیون به این سبک و به صورتی خلاقانه باید المان ها ، متریال هایی که مورد استفاده قرار می گیرد ، متراژ کار ، مهندس و طراح مربوطه و ... را در نظر گرفت . درواقع هر چقدر که متراژ بیشتر باشد و از متریال های با کیفیت تری برای کار استفاده شود هزینه ی نهایی طراحی دکوراسیون نیز بیشتر خواهد شد . از طرفی عناصر مورد استفاده قرار گرفته شد نیز تاثیر زیادی روی هزینه خواهند داشت .

0

کلام آخر

 برای داشتن یک دکوراسیون اداری با کیفیت به سبک مدرن و خلاقانه باید حتما از مهندسین و طراحانی که در این زمینه تجربه داشته و به ترفندها و ترندهای مختلف دنیا در این زمینه آگاه می باشند ، همانند شرکت دکوراسون هیرادانا کمک بگیرید . چرا که این افراد با تکیه بر دانش و اطلاعات و تجربه ی خود می توانند طرح هایی نوین و خلاقانه را ارائه داده و به اجرا در بیاورند . شرکت دکوراسیون ما یکی از جمله شرکت دکوراسیون هایی می باشد که متشکل شده از مهندسین و طراحانی خلاق و با تجربه در این زمینه . جهت مشاهده نمونه پروژه ها و ارتباط با هیرادانا به سایت به آدرسwww.hiradana.com    مراجعه کنید . جهت بازدید و مشاوره رایگان در خصوص طراحی خلاقانه و کانسپچوال اداره خود از طریق شماره 09125754921 با هیرادانا در ارتباط باشید

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی