چگونه رنگ نارنجی را از تصاویر تلویزیون حذف کنیم؟

اگر متوجه ته رنگ غیرمعمول بر روی صفحه نمایش تلویزیون خود شده اید گزینه دمای رنگ را در تنظیمات پیدا کنید و دمای رنگ تلویزیون را تنظیم کنید.

لینک کوتاه کپی شد

اگر متوجه یک ته رنگ غیرمعمول مانند رنگ نارنجی بر روی تصاویر صفحه نمایش تلویزیون خود شده اید، اصلاح آن معمولا بسیار ساده است.

ممکن است دمای رنگ های تلویزیون شما نیاز به یک تغییر کوچک داشته باشد یا نیاز باشد تا گزینه های دیگر تصویر تلویزیون را اصلاح کنید.

 به هرحال به خاطر داشته باشید که تنظیمات در هر تلویزیونی بسته به مدل و نوع آن متفاوت از تلویزیون دیگر است. ما تلاش می کنیم تا رایج ترین روش های حل این مشکل را برای شما بررسی کنیم اما ممکن است نیاز باشد تا برای جزئیات بیشتر به نمایندگی تعمیر تلویزیون برند خود مراجعه کنید. دقت کنید که پاراتک با دارا بودن نمایندگی برندهای مختلف تلویزیون های موجود در بازار، می تواند بهترین مکان برای دریافت خدمات تعمیرات تلویزیون باشد.

unnamed

1.      رنگ

امروزه اکثر تلویزیون ‌های مدرن به شما این امکان را می‌ دهند که رنگ‌ ها را از طریق گزینه ای به نام دمای رنگ تنظیم کنید. شما می توانید دمای رنگ را به رنگ آبی (نشانه سرد بودن رنگ ها) یا قرمز (نشانه گرم بودن رنگ ها) تغییر دهید.

اولین توقف شما برای حذف رنگ نارنجی از تصاویر، باید جستجوی این گزینه باشد.

کنترل تلویزیون را بردارید. کلید تنظیمات را فشار دهید. به دنبال آیتم تصویر یا ویدئو بگردید.

گزینه دمای رنگ را در تنظیمات تصویر پیدا کرده و انتخاب کنید. با استفاده از کنترل تلویزیون به کمک نوار لغزنده جلوی این گزینه، دمای رنگ تلویزیون خود را بین رنگ های سرد و گرم تغییر دهید تا بهترین رنگ را متناسب با دید خود، پیدا کنید. دقت کنید که شاید رنگ ها در تلویزیون شما به طور خاص با عناوین قرمز و آبی برچسب گذاری شده باشند.

شما باید در این زمینه به چشمان خود اعتماد کنید و وقتی با کنترل کار می کنید، تنظیماتی که برای شما خوشایند است را در نظر بگیرید.

چنانچه تابحال تنظیمات تلویزیون خود را دست کاری نکرده اید و با کالیبراسیون تلویزیون ال جی آشنایی ندارید، بهتر است از مراکز مجاز و نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی مشهد کمک بگیرید.

2.      تنظیم رنگ

تنظیم رنگی که ارتباط نزدیکی با گزینه دمای رنگ تلویزیون دارد را می توانید تحت عنوان Hue پیدا کنید. تنظیم رنگ، رنگ لغزنده ای است که بین دو رنگ افراطی سبز و قرمز تغییر می کند. اگر از نتایجی که با این گزینه به دست آوردید، خوشتان نمی آید می توانید تنظیم رنگ را به سمت رنگ سبز ببرید.

3.      تنظیمات دیگر

تغییر دمای رنگ و تغییر رنگ های تلویزیون، مستقیم ترین راه برای کاهش رنگ نارنجی از تصاویر است. اما تلویزیون شما ممکن است راه های دیگری نیز برای تغییرات رنگ نمایشگر نیز داشته باشد.

پس از همه، مهم است که به یاد داشته باشید هیچ تنظیم کاملی وجود ندارد و رنگ ها به ذهن ما باز می گردند. درواقع آنچه که شما به عنوان "بیش از حد نارنجی" از تصاویر تلویزیون خود درک می کنید ممکن است برای شخص دیگری مناسب باشد.

اما با این وجود می توانید چند مورد دیگر را نیز در تنظیمات تغییر دهید تا رنگ تلویزیون خود را متناسب با سلیقه خود، اصلاح کنید:

  • تنظیمات تلویزیون را بازنشانی کنید: با بازنشانی تنظیمات تلویزیون به حالت کارخانه، می توانید تصاویر را به حالت پیش فرض تلویزیون بازگردانید. این گزینه به شما امکان می دهد تا به حالتی که برای اولین بار تلویزیون را خریداری کردید، بازگردید و رنگ ها را بهبود ببخشید. گزینه بازنشانی تنظیمات به خصوص اگر تنظیمات در طول زمان به طور تصادفی تغییر داده شده باشند، کاربرد دارد.
  • حالت های نمایش مختلف را امتحان کنید: در حالت های نمایش مختلفی که تلویزیون ها ارائه می دهند، رنگ ها به سمت سردی و گرمی متمایل می شوند. به عنوان مثال، بسیاری از تلویزیون های امروزی حالت هایی مانند Vivid، Standard، Cinema و Gaming را دارا هستند. برخی از این حالت ‌ها درجه حرارت و شدت رنگ تصاویر را طوری تغییر می ‌دهند که ممکن است با سلیقه شما سازگاری داشته باشند. پس برای حذف رنگ نارنجی از تصاویر، می توانید حالت های نمایش مختلف را نیز امتحان کنید.
  • اشباع رنگ و کنتراست را نیز بررسی کنید: تنظیمات دیگری مانند کنتراست و اشباع نیز می توانند بر نحوه درک رنگ های روی تصویر شما تأثیگذار باشند. این گزینه ها را نیز امتحان کنید و تغییرات رنگ را بررسی کنید. در بسیاری از موارد، این گزینه ها نیز می توانند تصاویر را بهبود ببخشند.

در صورتی که با وجود انجام دادن تمام مراحل بالا برای حذف رنگ های نارنجی از تصاویر صفحه نمایش تلویزیون خود، همچنان ته رنگ نارنجی را روی تصاویر تلویزیون سامسونگ خود می بینید، بهتر است از خدمات نمایندگی تعمیرات تلوزیون سامسونگ  مشهد استفاده کنید.

unnamed

تعمیرات تلویزیون ال جی و سامسونگ در کوتاه ترین زمان ممکن

سرعت عمل در تعمیرات تلویزیون، منوط به داشتن تمامی قطعات و تجربه کافی در زمینه تعمیر تلویزیون است. شما می توانید هر دو این موارد را با استفاده از خدمات تخصصی نمایندگی های مجاز به دست آورید. پاراتک مرکز نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در مشهد است که با دارا بودن متخصصان حرفه ای، وقت شما را تلف نخواهد کرد.

همچنین ما به عنوان نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در مشهد می توانیم قطعات اصلی و فابریک را با قطعات فرسوده یا خراب شده تلویزیون شما جایگزین کنیم. تکنسین های ما با ابزارآلات لازم به محل شما اعزام خواهند شد و در صورتی که قطعه ای را به همراه نداشته باشند، سریعا از سمت مرکز پاراتک پشتیبانی خواهند شد.

unnamed

پاراتک

پاراتک می تواند انواع خدمات مربوط به تعمیر تلویزیون های ال جی و سامسونگ را در سراسر مشهد در محل مشتری ارائه نماید. ما مفتخریم که با تعمیرکاران حرفه ای خود، می توانیم انواع ال ای دی، ال سی دی، تلویزیون های هوشمند، تلویزیون های اندروید، OLED, QLED, PLASMA, DLP و ... را به بهترین شکل ممکن با ضمانت نامه معتبر تعمیر کنیم.

پس اگر یکی از مدل های تلویزیون های سامسونگ و ال جی را دارید و نیازمند دریافت خدمات از نمایندگی های مجاز هستید، می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی