|

با ساخت فروشگاه اینترنتی فروش خود را چند برابر کنید!

اگر به عنوان صاحب کسب و کار علاقمندید که افراد بیشتری از طریق فضای مجازی با محصولات یا خدماتتان آشنا شوند، به طراحی سایت فروشگاهی فکر کنید.

لینک کوتاه کپی شد

در سال‌های اخیر بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که به جای خرید حضوری از فروشگاه‌های مختلف، مایحتاج خود را به صورت اینترنتی خریداری کنند. به همین دلیل است که امروزه شما می‌توانید با یک جستجوی ساده تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی را مشاهده کنید که در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. اگر شما نیز به عنوان صاحب یک کسب و کار علاقمندید که افراد بیشتری از طریق فضای مجازی با محصولات یا خدماتتان آشنا شوند، قطعاً طراحی سایت فروشگاهی به شما کمک زیادی خواهد کرد. در ادامه این مطلب قصد داریم که شما را با دلایل اهمیت خرید سایت فروشگاهی بیشتر آشنا کنیم و به بررسی عوامل مؤثر در تعیین قیمت سایت فروشگاهی بپردازیم؛ پس با ما همراه شوید.

image_1641743608

چرا راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارهای مختلف اهمیت دارد؟

دلایل متعددی وجود دارد که باعث شده بسیاری از صاحبین مشاغل تصمیم بگیرند که از طریق راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی، فعالیت‌های خود را توسعه دهند. در حال حاضر شما می‌توانید با پرداخت هزینه نه چندان زیادی، یک سایت فروشگاهی برای فروش محصولات یا خدماتتان راه‌اندازی کنید. پرداخت این هزینه نوعی سرمایه‌گذاری برای شما به حساب می‌آید. پس از راه‌اندازی سایت فروشگاهی، مشتریان شما به کالاها و خدمتتان به صورت بیست و چهارساعته دسترسی دارند که چنین امکانی از طریق فروش حضوری وجود ندارد. علاوه بر این شما با داشتن فروشگاه اینترنتی می‌توانید محصولات یا خدمات خود را به افراد بیشتری معرفی کنید.

 مشتریان شما پس از راه‌اندازی سایت فروشگاهی فقط افراد محلی و بومی نخواهند بود و شما مشتریانی از سراسر کشور و حتی دنیا خواهید داشت. علاوه بر این شما می‌توانید امکانات و مزایای بیشتری را از طریق سایت فروشگاهی در اختیار مشتریانتان قرار دهید؛ به همین دلیل احتمال این که افراد بیشتری از شما خرید کنند، افزایش خواهد یافت. با این حال بهتر است بدانید که در هنگام خرید سایت فروشگاهی باید نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید کاربران را به خرید کردن ترغیب کنید.

image_1641745628

مهم‌ترین امکانات یک سایت فروشگاهی چیست؟

بسیاری از کسب و کارهای موفق از طریق راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی توانسته‌اند تعداد مشتریان خود را افزایش دهند و نسبت به رقبایشان سهم بیشتری از بازار را تصاحب کنند. شما زمانی می‌توانید به اهدافتان در یک کسب و کار آنلاین برسید که یک فروشگاه اینترنتی استاندارد داشته باشید. برای طراحی یک سایت فروشگاهی باید عوامل مختلفی بررسی شود تا در نهایت پس از خرید سایت فروشگاهی نیازهای شما و کاربرانتان به طور کامل برطرف شود و مشتریانتان خریدی آسان و راحت را تجربه کنند. برخی از مهم‌ترین امکاناتی که همه سایت‌های فروشگاهی باید آن‌ها را داشته باشند عبارت‌اند از:

  • قابلیت جستجوی آسان محصولات

 یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید یک سایت فروشگاهی داشته باشد، امکان جستجوی سریع و آسان محصولات است. همچنین باید فیلترهای مختلفی مانند انتخاب بازه قیمتی، نام برند و... نیز در سایت وجود داشته باشد تا مشتری بتواند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کند.

  • پرداخت آنلاین

 با توجه به نوع استراتژی فروش خود می‌توانید به مشتری امکان انتخاب روش‌های مختلفی را برای پرداخت وجه بدهید. پرداخت درب منزل و پرداخت از طریق درگاه‌های بانکی از جمله روش‌های پرداخت وجه در فروشگاه‌های اینترنتی هستند. همچنین بهتر است که امکان انتخاب از میان چندین درگاه پرداخت مستقیم و غیرمستقیم را برای مشتریانتان فراهم کنید. 

  • برقراری ارتباط با مشتری

 در سایت‌های فروشگاهی معتبر و استاندارد به بخش‌هایی مانند پرسش و پاسخ و ثبت نظرات مشتریان اهمیت زیادی داده می‌شود. این بخش‌ها به مشتری کمک می‌کند تا درباره انتخاب محصول مطمئن شود و خرید خود را نهایی کند؛ پس حتماً باید چنین بخش‌هایی در فروشگاه اینترنتی وجود داشته باشد. همچنین برخی از فروشگاه‌های اینترنتی امکان برقراری ارتباط آنلاین با مشاور و پشتیبان فروش را فراهم می‌کنند. توجه به تمام این موارد می‌تواند به افزایش رضایت مشتری از خرید آنلاین کمک کند.

  • حساب کاربری

یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌ها در سایت فروشگاهی، طراحی بخشی به نام حساب کاربری است. در این بخش مشتریان اطلاعات شخصی خود مانند آدرس و شماره تماس را در اختیار شما قرار می‌دهند و سفارشات خود را پیگیری می‌کنند. طراحی اصولی این بخش اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال مراحل ایجاد حساب کاربری تا اتصال به درگاه پرداخت نباید به قدری طولانی باشد که مشتری را از خرید منصرف کند.

  • خبرنامه

این بخش به شما کمک می‌کند که مشتریان خود را از تخفیفات، جشنواره‌های فروش و... مطلع کنید. این اطلاع‌رسانی می‌تواند از طریق ارسال پیامک یا ایمیل انجام شود. برقراری ارتباط مداوم با مشتریان قدیمی، آن‌ها را به خرید مجدد تشویق خواهد کرد؛ بنابراین علاوه بر پیدا کردن مشتریان جدید باید از طریق روش‌های مختلف برای حفظ مشتریان قدیمی خود نیز تلاش کنید.

image_1641744952

خرید سایت فروشگاهی چه کمکی به افزایش میزان فروش شما خواهد کرد؟

با بررسی شرایط کنونی می‌توانید متوجه شوید که بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که محصولات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین خریداری کنند. خرید آنلاین مزایای مختلفی برای مشتری به همراه دارد. برای مثال در خرید آنلاین مشتری می‌تواند به راحتی مشخصات و قیمت محصولات مختلف را با هم مقایسه کند و دیگر نیازی به پرداخت هزینه رفت و آمد یا صرف زمان برای پیدا کردن محصول مورد نیازش را ندارند. تمام این عوامل باعث می‌شود که بسیاری از افراد، خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح بدهند. همچنین شما می‌توانید از طریق راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی، مشتریان بسیار بیشتری برای محصولات یا خدماتتان پیدا کنید و به راحتی خدماتی را در اختیارشان بگذار‌ید که آن‌ها را به خرید بیشتر تشویق کند.

 به عنوان مثال ارسال رایگان، ارائه کد تخفیف، برگزاری جشنواره‌های فروش و... از جمله راه‌های تشویق مشتریان به خرید اینترنتی است. به طور کلی می‌توان گفت که راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی به معرفی برند شما، افزایش تعداد مشتریانتان و فروش بیشتر کالاها و خدماتتان کمک زیادی خواهد کرد.

فروشگاه اینترنتی اختصاصی خودتان را داشته باشید

شرکت طراحی سایت برکه با مطالعه کامل بر روی رفتار مشتریان هنگام خرید اینترنتی اقدام به راه اندازی یک پنل فروشگاهی کاملا حرفه ای مطابق با آخرین تکنیک های برنامه نویسی کرده است. پنل فروشگاهی برکه بستری کاملا کارآمد با پنل کاربری آسان اما ویژه برای صاحبین کسب و کار فراهم آورده است . 

برای اطلاع و آشنایی بیشتر با این پنل اختصاصی و امکانات آن فقط کافیست عبارت زیر را در گوگل جستجو کنید و بر روی اولین نتیجه کلیک بفرمایید.

  • پنل فروشگاه اینترنتی

image_1641745377

با عوامل مؤثر در تعیین قیمت طراحی سایت فروشگاهی بیشتر آشنا شوید!

عوامل مختلفی در کاهش یا افزایش قیمت سایت فروشگاهی نقش دارند؛ به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخصی را برای آن تعیین کرد. با این حال بهتر است بدانید که میزان امکانات مورد نیاز و انتظاراتتان از یک سایت فروشگاهی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در تعیین قیمت طراحی و راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی داشته باشد. برای مثال نوع هاست، طراحی سایت به صورت اختصاصی و یا استفاده از قالب‌های آماده، سئو و بهینه‌سازی سایت و میزان امکاناتی که باید در اختیار کاربران و بخش مدیریت سایت وجود داشته باشد، از جمله مهم‌ترین عوامل مؤثر در تعیین قیمت طراحی سایتها به شمار می‌روند. 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی