|

برای نظافت منزل و خانه تکانی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

اگر شما هم به فکر نظافت منزل و ساختمان خود هستید، حتما همین حالا سری به سایت استادکار بزنید و قیمت ها و متخصصان آن را بررسی کنید.

لینک کوتاه کپی شد

معمولاً خیلی از امور مربوط به نظافت خانه به صورت روزانه انجام می‌شود که شامل تمیز کردن گاز، طی کشیدن آشپزخانه، شستن ظروف، شستن سینک ظرفشویی، مرتب کردن اتاق‌ها و بسیاری دیگری از کارهای روزمره است. اما بعضی از کارها نیز به صورت هفتگی و ماهانه انجام می‌شود که شامل گردگیری وسایل، شستن حمام و سرویس بهداشتی، شستن لباس‌ها، پاک کردن شیشه‌ها و پنجره‌ها، تمیز کردن کابینت‌ها، تمیز کردن یخچال و وسایل برقی، شستن و طی کشیدن کف پارکت و لمینت و دیگر کارهایی سنگین در زمان نظافت منزل است. اگر خودتان زمان کافی برای تمیز کردن خانه را ندارید می‌توانید از یک نیروی متبحر و متخصص برای نظافت منزل کمک بگیرید. در هر صورت چه کار را به نیروی متخصص می‌سپارید و چه خودتان دست به کار می‌شود، برای نظافت منزل به این نکات توجه کنید.

نظافت منزل

نظافت حمام و سرویس بهداشتی

شاید آلوده‌ترین جای خانه، حمام و سرویس بهداشتی به نظر برسد اما اگر این مکان‌ها را به خوبی تمیز شوند، دیگر این دیدگاه وجود نخواهد داشت. مواد ضد عفونی کننده بهترین انتخاب برای تمیز کردن این مکان‌هاست اما در زمان استفاده از این مواد باید به نکات ایمنی بسیاری توجه کرد. زیرا بخار ناشی از این مواد ممکن است به سیستم تنفسی آسیب برساند و یا تماس آن با بدن موجب خارش و مشکلات پوستی شود. در زمان شستن حمام و سرویس بهداشتی باید دستکش به دست و ماسک به صورت داشت تا بدون خطر این مکان‌ها را تمیز کرد.

نظافت

اول اتاق‌ها و بعد پذیرایی

البته این فقط در حد یک پیشنهاد است و شما خودتان بهتر می دانید که از کجای خانه شروع کنید. اما ویژگی تمیز کردن اتاق‌ها این است که وقتی جمع و جور و مرتب شدند، دیگر لازم نیست وسایل اضافه در پذیرایی را به اتاق‌ها منتقل کنید. در واقع با این کار می‌توانید بدون به هم ریختن اتاق‌ها، پذیرایی را نیز مرتب و تمیز کنید تا در وقت صرفه جویی شود.

نظافت یخچال و آشپزخانه

تمیزی و نظافت یخچال نیز به عنوان نگهدارنده مواد غذایی بسیار مهم است. برای تمیز کردن درون یخچال می‌شود از ابر بسیار نرم استفاده کرد. البته بهتر است برای تمیز کردن یخچال از محلول‌های خانگی همچون آب، سرکه و لیمو استفاده شود. زیرا مواد شیمیایی نه تنها به یخچال آسیب می‌زنند بلکه ممکن است به مواد غذایی نفوذ کنند و باعث دردسر شوند.

وسایل پخت و پز

وسایل پخت و پز را بعد از آشپزی تمیز کنید

وسایلی که در طول روز برای غذا درست کردن مورد استفاده قرار می‌گیرند را باید به خوبی تمیز کرد زیرا این وسایل به سلامتی ما سر و کار دارند و کوچکترین آلودگی در آنها ممکن است با بیماری همراه باشد. اگر روغن یا مواد غذایی روی اجاق گاز، پلوپز، سرخ کن، مایکروفر و دیگر وسایل برقی ریخت، حتماً آن را تمیز کنید. هر چند وقت یکبار نیز وسایلی مانند مایکروفر و آون توستر را می‌شود با محلول‌های دست ساز خانگی ماند آب، جوش شیرین و سرکه شستشو داد تا تمام آلودگی‌های آن برطرف شود.

نظافت راه پله و مشاعات را فراموش نکنید

معمولاً در مجتمع‌های مسکونی از نیروی متخصص نظافتی برای نظافت ساختمان کمک می‌گیرند. شما نیز می‌توانید با هماهنگی لازم با دیگر همسایه‌ها، کار نظافت راه پله، مشاعات، پارکینگ و حیاط، لابی و حتی پشت بام را به نیروی نظافتی بسپارید. نظافت ساختمان بهتر است از راه پله بالاترین طبقه شروع شده و به پارکینگ و حیاط متنهی شود. به این ترتیب در رفت و آمدها دیگر آلودگی به طبقه‌های بالایی ساختمان منتقل نمی‌شود.

اپلیکیشن استادکار و ارائه تمامی خدمات خانه تکانی

استادکار به عنوان اپلیکیشن درخواست خدمات منزل تلاش می‌کند با به کار گرفتن افراد با تجربه و ماهر برای تمیزکاری و نظافت خانه و ساختمان مسکونی و اداری اعتماد و رضایت مشتری‌های خود را به دست بیاورد. به همین دلیل برای قالیشویی و فرش شویی، مبلشویی، نظافت منزل و ساختمان و هر کار مربوط به تمیز کردن منزل می‌توانید از استادکار کمک بگیرید.

استادکار اکنون در شهرهای تهران، کرج، اصفهان و پردیس مشغول به فعالیت است و به زودی دایره فعالیت های خود را به دیگر شهرهای ایران گسترش خواهد داد.

اگر شما هم به فکر نظافت منزل و ساختمان خود هستید، حتما همین حالا سری به سایت استادکار بزنید و قیمت ها و متخصصان آن را بررسی کنید. حتما در شب عید به این خدمات نیاز پیدا خواهید کرد.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی