|

چه کسانی مخالف افزایش حقوق معلمان هستند؟

سرانجام لایحه رتبه‌بندی معلمان به تصویب رسید بر این اساس کف دریافتی معلمان 8 میلیون و حداکثر دریافتی آنها تا ۱۵ میلیون تومان می‌رسد.

لینک کوتاه کپی شد

سرانجام روز چهارشنبه لایحه رتبه‌بندی معلمان به تصویب رسید. بر این اساس کف دریافتی معلمان هشت میلیون تومان می‌شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز، پس از سال‌ها روز چهارشنبه لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس تصویب شد که بر اساس آن حداکثر حقوق معلمان تا ۱۵ میلیون تومان هم می‌رسد.

حقوق معلمان از هشت تا ۱۵ میلیون تومان

بر اساس قانون رتبه‌بندی، معلمان در گروه‌های پنج‌گانه دسته‌بندی می‌شوند. برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم ۱۰ درصد، مربی معلم ۱۵ درصد، استادیار معلم ۱۲ درصد، دانشیار معلم ۱۰ درصد و استاد معلم ۵ درصد علاوه بر افزایش رتبه‌های قبلی، به مجموع حقوق، مزایا و فوق‌العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده می‌شود.

آنطور که منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفته با اجرای طرح رتبه‌بندی حداقل حقوق معلمان به ۸ میلیون و ۲۰ هزار تومان می‌رسد و حداکثر آن حدود ۱۵ میلیون تومان است.

«باید حقوق کارگران اضافه شود»

تجارت‌نیوز در گزارش‌های مختلف از لایحه رتبه‌بندی معلمان و افزایش حقوق معلمان نوشت. در ادامه نظر برخی از مخاطبان را نسبت به افزایش حقوق معلمان می‌خوانید.

«چرا باید حقوق معلمان ۱۵ میلیون تومان شود؟ کرونا ثابت کرد که ما به معلم هم نیاز نداریم. پس کارگر چه می‌شود که سه شیفت کار می‌کند؟»

«این بغض گلوی کارگران را چه کسی می‌خواهد جوابگو باشد؟ معلم‌ها اعتراض می‌کنند و حقوقشان را می‌دهند ولی کارگران حق اعتراض ندارند. الان حداقل حقوق معلم دو برابر کارگر است.»

«لطفاً چیزی درباره معلمان عزیز نگویید. در این روزهای کرونایی ارزش و اهمیت کارشان برای همه روشن شد که چقدر کارشان باارزش است.»

«معلمان به ساعات کاری توجه کنید. شما از همه قشر کاری کمتر کار می‌کنید. تقریبا سه ماه در سال و بقیه آن را وقت آزاد دارید. بسیاری از شما شغل دوم دارید یا آزاد ساعتی کار می‌کنید. در واقع خستگی کار برای دولت ندارید ولی حقوق سر جایش پایه حقوق هم که بالا.»

«کدام معلم بالای ۲۲ سال سابقه ۱۰ میلیون حقوق می‌گیرد؟ لطفا بدون اطلاعات مطلب ننویسید. من ۲۹ سال سابقه تدریس در مقطع ابتدایی دارم و حقوقم به ۶ میلیون نمی‌رسد.»

گلایه سایر مشاغل برای پایین بودن حقوق

با تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان پرداخت‌های این قانون از تاریخ ۳۱/ ‌۰۶/ ‌۱۴۰۰‬ در سقف ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان لازم‌الاجراست و بار مالی این قانون از ابتدای سال ۱۴۰۱ نیز در بودجه سنواتی به‌طور کامل لحاظ خواهد شد.

«کاش مجلس و دولت فکری هم به حال ما مستمری‌بگیران تامین اجتماعی می‌کردند.»

«به نظر من باید حقوق کارگر افزایش پیدا کند نه اقشار دیگر جامعه.»

«در این چند سال به جای اینکه حقوق کارمندان بهداشت را اضافه کنیند که صبح و شب ندارند و هنوزم هفت روز هفته را کار می‌کنند، حقوق معلمان را اضافه می‌کنید؟ اضافه کنید نوش جونشان ولی یک نگاهی هم به آدم‌هایی بیندازید که روز و شب زحمت می‌کشند ولی هیچ کسی نمی‌بیند.»

«معلمان نون قلمشان را می‌خورند و کارگران هم از جانشان هزینه می‌کنند. چرا حقوق کارگران با درصد کمتر اضافه می‌شود. کارگران هم نباشند ساخت خانه‌ها و کارهای دیگر چطور انجام می‌شود؟»

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

 • ناشناس ارسالی در

  خواهشا هر قشری برا خودش و افزایش حقوق خودشون حرف بزنند
  ن اینکه هر چ ب دهن هر کسی میاد درباره معلمان بگوید همان معلمان بچه های شما هستند عاقلانه بگویید شمایی ک حوصله بچه هایتان را در خانه ندارید ودر ایام کرونا آمار طلاق ب بالا و سر ب فلک کشید چون اعصاب خانواده ها ب دلیل کار کردن یا کمک ب دانش آموزان در خانه ضعیف شده است
  پس چرا در مقابل بچه هایتان کم آوردید
  پس چرا بعضی بچه ها رو تنها گذاشتند و پدر و مادر هر کدام ب جایی دنبال عشق خودتان رفتید مگه اینایی ک جا گذاشتید بچه های شما نیستند
  پس در باره معلمان ک انسان ساز هستند خواهشا حرف های بیجا و بی مورد نزنید اول تفکرسالم بعد حرف منطقی و عاقلانه بزنید
  افتاااااااااااااااد

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی