|

چه تعدادی از فرهنگیان مشمول طرح رتبه بندی معلمان می شوند؟

نائب رئیس مجلس گفته است که ۷۳۳ هزار نفر از فرهنگیان مشمول رتبه‌ بندی معلمان می‌شوند.

لینک کوتاه کپی شد

علی نیک‌زاد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان بررسی لایحه رتبه‌ بندی معلمان در صحن مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع مذکور با همکاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در روز یکشنبه هفته جاری همزمان با تقدیم لایحه بودجه 1401 توسط رئیس‌جمهور در دستورکار صحن قوه مقننه قرار می‌گیرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از روز نو؛ وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم از ابتدای مطرح شدن موضوع رتبه‌بندی معلمان ضمن اعلام موافقت، بر تصویب و اجرای این مهم تأکید جدی داشته‌اند، اظهار کرد: البته باید توجه داشت برای اینکه این لایحه مشمول اصل 75 قانون اساسی نشود، با دولتمردان رایزنی‌های جدی و مستمری صورت گرفته است.

نایب‌رئیس مجلس ادامه داد: نماینده ویژه دولت در این موضوع اعلام کرد با توجه به اهمیت موضوع و پیگیری‌های مکرر نمایندگان، مقرر شد تا سقف 25 هزار میلیارد تومان در یک سال برای اجرای رتبه‌بندی معلمان اعتبار پیش‌بینی شود.

نیک‌زاد در خصوص زمان اجرای این لایحه، تصریح کرد: پس از نهایی شدن قانون، این مصوبه از 31 شهریورماه 1400 قابل اجرا خواهد بود؛ همچنین مربی پایه‌یک دانشگاه تهران مبنای حداقل 80 درصد حقوق برای معلمان منظور خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین برای شش ماه دوم سال جاری اعتباری بالغ بر 12 هزار و پانصد میلیارد تومان پیش‌بینی شده است و اعتبار سال آتی نیز در لایحه بودجه در نظر گرفته می‌شود.

نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس در ادامه گفت: طبق آمار اعلام‌شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، تمامی معلمان سراسر کشور که معادل 733 هزار و 638 نفر هستند، مشمول این موضوع قرار می‌گیرند.

نیکزاد خاطرنشان کرد: باید یادآور شد، نمایندگان تأکید داشتند این موضوع باید اجرایی شود لذا با توجه به وضعیت مالی دولت سیزدهم و بدهی‌های به‌جای‌مانده دولت قبلی، دولت‌مردان تلاش کردند اعتبار 25 هزار میلیارد تومانی را محقق کنند که بیانگر تعامل قوه مجریه و قوه مقننه است.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی