|

نماشگاه کار شریف جایی برای آینده شغلی جوانان ایران

دانشگاه شریف بنیان‌گذار نمایشگاه کار است. نمایشگاهی که از سال 90 تاکنون، یازده دوره برگزار شده و به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌های…

لینک کوتاه کپی شد

وقتی صحبت از نمایشگاه کار به میان می‌آید بسیاری از افراد می‌گویند؛ نمایشگاه اصلا محیط مناسبی برای پیدا کردن کار نیست! یک باور غلط که متاسفانه در میان ایرانیان روز به روز در حال گسترش است. این درحالی‌ست که شما باید نمایشگاه را یک خط مشی بدانید که در دنیای امروز با وجود رویکردهای چندوجهی، همچنان استوار باقی مانده است. نمایشگاه با وجود پیشرفت‌های قابل توجه در علم و تکنولوژی، همواره نام خود را به عنوان یکی از موثرترین و پرمنفعت‌ترین شکل از فرآیند استخدام نیروی انسانی، مطرح کرده است.

این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست که هر سازمان و ارگانی به کارمندانی با رویکرد جامع و برمبنای وجوه مختلف نیاز دارد و در نهایت جذب نیرو را براساس همین کفایت‌ها و لیاقت‌هاست که انجام می‌دهد. اقدامی که نمایشگاه آن را بطور کاملا اصولی پیاد‌ه‌سازی می‌کند.

همه ما میدانیم؛ کارجویان از روش‌های مختلفی برای جذب شدن در یک شرکت یا سازمان استفاده می‌کنند! درواقع افراد با توجه به رشته تحصیلی‌شان دغدغه‌های مختلفی را در ذهن داشته و اهداف متفاوتی را در سر میپرورانند. با توجه به این مسائل؛ دانشگاه صنعتی شریف وظیفه خود دید که در راستای رفع عواملی که همچون مانع در اشتغال پایدار فارغ‌التحصیلان وجود دارد، یک بستر مناسب جهت برقراری ارتباط مستقیم شرکت‌ها و کارجویان فراهم آورد. از همین‌رو اولین نمایشگاه کار شریف را در سال 1390 استارت زد.

دانشگاه صنعتی شریف بنیان‌گذار نمایشگاه کار است. نمایشگاهی که از سال 90 تاکنون، تجربه برگزاری یازده دوره نمایشگاه را داشته و به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌های شرکت شناخته شده است. مهم‌ترین هدفی که در پشت این برنامه نهفته، فراهم آوردن امکان ارتباط مستقیم کارفرمایان و کارجویان، همچنین ارائه فرصت‌های شغلی، امکان معرفی و ارتقاء برند کارفرمایی و تسهیل بخشیدن فرآیند جذب نیرو برای سازمان‌هاست.

نمایشگاه کار شریف

دهمین نمایشگاه کار شریف

نمایشگاه کار شریف یک فرصت استثنائی برای رسیدن به شغلی ایده‌ال است. اما تاکنون با خود گفته‌اید؛ چطور میتوانم در این نمایشگاه جذب یک سازمان شوم؟ آیا به مهارت‌ها و تجارب خاصی نیاز دارم؟ خب بهتر است این جمله را آویزه گوش خود کنید؛ «تا زمانی که یک مهارت و یا یک دانش را در خود تقویت‌ نکرده‌اید، نباید انتظار رسیدن به یک شغل مناسب با درآمدی قابل قبول را داشته باشید». حال باید چه مهارت‌هایی را بهبود ببخشیم؟

در ادامه در نظر داریم کمی در این خصوص صحبت کنیم.

راه اندازی کسب و کار

اجازه دهید یک سوال اساسی از شما بپرسیم؛ هیچگاه پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، به این فکر کرده‎اید که کسب‌وکاری را برای خود راه‌اندازی نمائید؟ این روزها تب راه‌اندازی استارتاپ بسیار داغ است و با توجه به حضور پر رنگ اینترنت در زندگی مردم، روز به روز شاهد ظهور کسب‌وکارهای جدید هستیم. کسب‌وکارهایی که براساس برطرف کردن یک دغدغه و نیاز مردم بنا شده و میتوانند در مدت زمانی کوتاه، جایگاه بالایی را در میان عموم مردم برای خود دست‌وپا نماید.

حواستان باشد؛ در راه‌اندازی یک کسب‌وکار، زمانی که تمامی مراحل را با موفقیت پشت سر میگذارید، و در راستای برطرف کردن نیاز مردم یک قدم مثبت برداشته‌اید؛ چالش‌های زیادی به سراغتان می‌آید، مشکلات زیادی بر سر راهتان قرار میگیرد و دقیقا اینجاست که عیار شما مشخص می‌شود!

باید این چالش‌ها را بشناسید. باید بدانید در هر موقعیت باید چه اقداماتی را صورت دهید و چطور همچنان بر روی ریل موفقیت حرکت کنید. نیازی نیست نگران شوید چون فرادرس شما را تنها نگذاشته و پیچ و خم‌های راه اندازی یک استارتاپ را به شما می‌گوید.

برای دریافت آموزش راه‌ اندازی کسب و کار و استارتاپ- کلیک کنید.

از طرفی این روزها؛ درست در این دنیای شلوغ، مهارت‌ها و تخصص‌های زیادی معرفی شده که میتواند در این مسیر کمک کننده باشد. مهارت‌هایی که خود دنیای جدیدی را به عرصه کسب‌وکارها وارد می‌کنند. بیایید با برخی از آنها آشنا شوید. مهارت‌هایی که رسیدن به یک شغل ایده‌ال در نمایشگاه کار شریف را آسان‌تر می‌کند.

راه اندازی کسب و کار

دیجیتال مارکتینگ

در دنیای امروز مفهوم دیجیتال مارکتینگ یک مفهوم جدید نیست. از طرفی بازاریابی محصولات و خدمات از گذشته تا به امروز یکی از پرطرفدارترین و پولسازترین شغل‌ها بوده است. دیجیتال مارکتینگ را نیز باید نوعی بازاریابی بدانید که از روشی جدید نظیر دستگاه‌های الکترونیکی برای جذب مخاطب استفاده می‌کند. این مفهوم تقریبا از زمانی که رادیو اختراع شد در میان عموم مردم وجود داشته و امروز متخصصان با علم بر مزایا و معایب‌های این مفهوم، در تلاش‌اند تا از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

برای دریافت آموزش دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید.

در حال حاضر ابزارهای زیادی در دنیای دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که آشنایی با هرکدام از آنها میتواند دریچه‌ای جدید برای رسیدن به یک شغل ایده‌ال و درآمدی قابل قبول را به روی شما باز کند.

از جمله این ابزارها عبارتند از:

  • آنالیز و تحلیل داده
  • بهینه سازی موتور جستجو
  • ایمیل مارکتینگ
  • تبلیغات کلیکی
  • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
  • مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن
  • ارسال پوش نوتیفیکشن
  • انتشار رپورتاژ آگهی
  • چت آنلاین

حال دانستید دیجیتال مارکتینگ چه مبحث گسترده‌ایست و فعالیت در آن میتواند تا چه اندازه پولساز باشد؟ اگر کمی در مدیریت مهارت‌های خود هوشمندانه عمل کنید، به چنان شهرت و درآمدی میرسید که در گذشته حتی به آن نگاه هم نمیکردید.

دیجیتال مارکتینگ راه اندازی کسب و کار

استراتژی داشته باشید

در این مقاله از نمایشگاه کار شریف صحبت کردیم و از مهارتی همچون دیجیتال مارکتینگ گفتیم؛ اما حال فرض کنید شما بطور کامل دیجیتال مارکتینگ را میدانید؛ آیا جذب شدن شما به یک سازمان یا ارگانی خاص حتمی است؟ حواستان باشد؛ بدون استراتژی نمیتوانید در این محیط شلوغ کسب‌وکارها، جایگاه خود را بدست آورید. مطمئنا افراد زیادی هستند که همچون شما نسبت به مفاهیم دیجیتال مارکتینگ آشنا‌اند و حتی ابزارهای مورد نیاز را هم می‌شناسند. پس چرا شرکت‌ها باید شما را استخدام کنند؟

اینجاست که استراتژی کسب‌وکار به کارتان می‌آید. در استراتژی کسب‌وکار شما می‌آموزید که چطور تنها داشتن یک مزیت رقابتی عالی میتواند آینده شغلی‌تان را دگرگون کند. زمانی که یک مزیت رقابتی را در یک مصاحبه کاری رو می‌کنید، مصاحبه‌کننده چشم‌هایش گرد شده و از استخدام شما استقبال می‌کند.

برای دریافت آموزش استراتژی کسب و کار کلیک کنید.

شکل‌گیری تمایز از همه جهات بهترین گزینه‌ موجود برای رسیدن به شغلی مناسب در نمایشگاه کار شریف است. هر چند که اگر کمی نسبت به چگونگی فعالیت در شبکه‌های مجازی آشنا باشید، دیگر نیازی نیست به دنبال شغل بروید. این شغل‌ها هستند که به سراغتان می‌آید.

اما چگونه؟

دنیا، دنیای افراد متخصص و باهوش است. اگر مهارتی دارید و در آن به قدری به توانایی رسیده‌اید که خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید، پس خیلی کار سختی پیش روی شما نیست. یک مقدار به سراغ آموزش‌های چگونگی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی بروید. در این مسیر نه تنها میتوانید نیاز خود بلکه میتوانید نیاز مخاطب را نیز برطرف کنید.

برای دریافت آموزش مدیریت شبکه های اجتماعی کلیک کنید.

اهمیت تولید محتوا در جذب یک شغل

به این فکر کرده‌اید؛ یک روش بازاریابی عالی را برای مهارت و تخصص خود در پیش بگیرید؟ خب این روزها دنیای بازاریابی و تبلیغات است؛ کافیست کمی به این مقوله ورود کنید تا ببینید چه پتانسیل‌هایی وجود دارد و شما از آن بی‌خبرید و چقدر آسان میتوان از آنها به پول بیشتر رسید!

اما مسئله مهم دقیقا اینجاست؛ این روزها در دنیایی پر از محتوا زندگی می‌کنیم. به هر طرف که میچرخیم یک مفهوم تازه را می‌اموزیم! اما زمانی میتوان گفت که مفهوم جدید برای ما مفید و اثربخش بوده است که مشتریان بیشتری به ما اعتماد کنند و جذب کسب‌وکار ما شوند، مخاطبان بیشتری ما را به عنوان یک متخصص بشناسند، منجر به بهبود SEO شود و جذب مخاطب و مشتری بیشتری را برای سایت به همراه آورد و ما را به عنوان یک برند در سطح اینترنت به مخاطبین معرفی کند.

کار سختی به نظر می‌آید اما رسالت تولید محتوا دقیقا همین است. باید مطالب را در سطح فهم مخاطب هدف تولید کرده و در اینترنت به انتشار درآوریم. البته حواستان باشد؛ تولید محتوا یک کار بسیار خلاقانه و زمانبر است. برای یادگیری آن باید اکثریت زمان خود را به مطالعه مقاله و البته درک نیاز مخاطب بپردازید. در آموزش فرادرس به خوبی در این زمینه صحبت شده است.

تولید محتوا و کسب و کار

چرا تبلیغات کنیم؟

حال فرض کنید یک تخصصی را در خود تقویت کرده‌اید، چطور مخاطبین و کسانی که به دنبال آن تخصص هستند شما را بشناسند؟ خب اینجاست که تبلیغات نمود پیدا می‌کند! شما تا زمانی که نتوانید به درستی تبلیغات کرده و خود را به مخاطب هدف بشناسانید، چه انتظاری برای کسب درآمد و حتی استخدام دارید؟

کافیست کمی تبلیغات بدانید! تبلیغات همان ابزاری‌ست که برای ارتباطات بازاریابی ورد استفاده قرار میگیرد. تبلیغات اغلب در راستای جلب توجه یک گروه خاص از مردم انجام میگیرد و اصلا نباید فکر کنید که تنها کسب‌وکارها به سراغ آن میروند. شما به عنوان کسی که از تخصصی خاص بهره‌مند است؛ باید بتوانید از آن برای رسیدن به اهدافتان که درآمد قابل قبول است، استفاده کنید.

برای دریافت آموزش مدیریت تبلیغات و برند کلیک کنید.

تبلیغات کمک می‌کند تا در مسیر خود زودتر از آن چیزی که فکر می‌کنید به موفقیت برسید، آگاه‌سازی جامع و دقیقی نسبت به تخصص خود در میان جامعه هدف انجام دهید و به این شکل مزیت رقابتی خود را به رخ مخاطب و حتی رقبا بکشید. در نتیجه تمامی این اقدامات؛ مشتریان و کسب‌وکارها برای جذب شما به سمتتان هدایت می‌شوند.

هنوز هم برای دریافت آموزش‌ها و تقویت یک مهارت در خود دو دل هستید؟

چطور شغل مناسب خود را بشناسیم؟

خب افراد زیادی هستند که پس از فارغ‌التحصیلی همچنان سردرگم بوده و افکار مغشوشی دارند. این دسته از افراد حتی پس از شرکت در نمایشگاه کار شریف نیز نمیتوانند نظر صاحبان کسب‌وکارها را به خود جذب کرده و در یک شرکت معقول، مشغول به کار شوند! خب در چنین وضعیتی باید چه کار کرد؟

خب در این مسیر راهکارها و مراحل بسیار زیادی وجود دارد؛

شما در وهله اول باید توانایی اصلی‌تان را بشناسید. در چه کاری بیشتر از همه توانمند هستید؟ پس از شناسایی توانمندی‌هایتان، باید تشخیص دهید کدام شغل با توانایی‌هایتان همخوانی دارد! اگر چندین توانایی را در خود میبینید؛ اکنون زمان درستی‌ست تا لیستی جزئی‌تر آماده کرده و در طول زمان توانایی‌هایتان را هدفمند پیش ببرید.

شما به محض شناسایی استعدادها و قابلیت‌هایتان باید به فکر رشد آنها باشید. ساکن ماندن هیچگاه موفقیت و پول بیشتر را به دنبال ندارد! اهداف واضح و روشنی را برای خود درنظر بگیرید و سعی کنید در مسیر رسیدن به آنها قدم بردارید. هر چند با چالش‌ها و شرایط پیچیده و دشواری روبرو خواهید شد اما برای ارتقاء شغلی‌تان و دریافت یک پیشنهاد کاری خوب و ایده‌ال سپری کردن تمامی این موارد الزامیست.

این مسئله را به خاطر داشته باشید؛ توسعه و شغلی تنها از طریق رشد توانمندی‌ها انجام میگیرد. درواقع مستقیم‌ترین راه برای رسیدن به یک شغل معقول این است که توانایی‌هایتان را بشناسید. شما باید بدانید پس از تقویت کدام دانش و مهارت‌هایتان؛ کدام مسیر شغلی شکل گرفته و میتوانید در آن به موفقیت‌های قابل توجه دست پیدا کنید. موفقیت‌هایی که در گذشته حتی به آن فکر هم نمیکردید.

کلام آخر

در این دنیای شلوغ؛ رسیدن به یک شغل ایده‌ال سخت‌ترین قسمت زندگی‌ست. شما بارها تلاش می‌کنید؛ با افراد مختلف به جلسه و مصاحبه‌های کاری می‌روید. اما در نهایت هیچ چیزی حاصل نمی‌شود. باید قبول کنید دنیای این روزها، دنیای تخصص‌ها و مهارت‌هاست! بدون مهارت و دارا بودن تخصص عملا هیچ جایی در بازار کار با درآمدی ایده‌ال برای شما نیست.

این مسئله حتی درخصوص کسب‌وکارهای نوپا نیز صدق می‌کند. کسب‌وکارها به خوبی میدانند برای رسیدن به یک جایگاه معقول باید بطور مرتب خود را آپدیت کنند، مزیت رقابتی متفاوتی ارائه دهند و از طرفی با تحلیل و آنالیز بازار، رفتار مخاطب را شناسایی کرده و براساس آن عمل کنند. تا زمانی که نیاز مخاطب را برطرف کرده و او را به خواسته‌اش برسانید؛ عملا پول‌هاست که به حساب‌تان واریز می‌شود.

کافیست کمی نسبت به علم مدیریت کسب‌وکار آشنا باشید. شاید با خود بگویید که من الان هیچ کسب‌وکاری ندارم! اما دارا بودن یک تخصص و یا یک مهارت خود نوعی کسب‌وکار به حساب می‌آید و شما از طریق آن میتوانید به درآمد برسید. از همین‌رو فرادرس آموزش مهمی را تحت عنوان مدیریت کسب‌وکار برای شما فراهم آورده است. توصیه می کنیم آن را از دست ندهید.

برای دریافت آموزش مدیریت کسب و کار اقدام کنید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی