|

چگونه در ایران ثروتمند شویم؟

در گذشته ثروتمند شدن در ایران تنها مختص افراد میانسال بود.اما امروزه با گسترش کسب و کارهای نو جوانان زیادی را می بینیم که ثروتمند شدند.

لینک کوتاه کپی شد

در روز چندبار از خود میپرسید؛ «چگونه پولدار شوم»؟ اصلا «بهترین راه ثروتمند شدن در ایران چیست؟» اینها سوالاتی هستند که در اکثر اوقات ذهن ما را به خود مشغول کرده و همواره به دنبال راهی برای پاسخ دادن به آن هستیم. اما اجازه دهید قبل از اینکه به سراغ روش‌های پولدار شدن در ایران برویم از شما بپرسیم؛ تعریف پولدار شدن از نظر شما چیست؟ به چه کسانی پولدار یا ثروتمند میگویید؟

در گذشته ثروتمند شدن در ایران تنها مختص خانم ها و آقایان میانسال بود. کمتر کسی را میتوانستید بیابید که در سنین پایین ثروتمند شده باشد! اما این روزها در عصر تکنولوژی و فناوری اطلاعات، باید اعتقادات و باورهای قدیمی و گذشته را کنار بگذارید. جوانان در رسیدن به ثروت جا پای مسن‌ترها گذاشته و با ارائه خدمات و محصولات نوین راه کوتاهتری را برای رسیدن به ثروت پیدا کرده‌اند.

یکی از این راه‌ها که امروزه به شدت به آن تاکید می‌شود؛ راه‌اندازی استارتاپ و کسب‌وکارهای نوپا و نوین است. خب ما در فرادرس بطور مفصل درخصوص چگونگی راه‌اندازی استارتاپ صحبت کرده‌ایم؛ اما مسئله اینجاست؛ ثروتمند شدن تنها قدم گذاشتن در این مسیر نیست! شما باید آموزش‌های بسیار گسترده‌ای را شروع کنید و بطور کلی بپذیرید موفقیت و مدیریت یک کسب‌وکار برای رسیدن به هدف و ثروت اصلا مسیر آسانی نیست. از همین‌رو فرادرس آموزش‌هایی را تحت عنوان آموزش مدیریت کسب‌وکار تدارک دیده تا ذهن‌تان نسبت به آن چه که از گذشته در خصوص مدیریت سازمان‌ها وجود داشته پاک شود و نکات مدیریتی جدیدی را جایگزین آن کنید. 

 البته اجازه دهید خیال‌تان را راحت کنیم؛ قرار نیست در این مقاله فقط بگوییم که با کدام آموزش‌ها به ثروت می‌رسید. منابع، تخصص‌ها و حوزه‌هایی را معرفی می‌کنیم که فعالیت در آنها میتواند راه ثروتمند شدن در ایران را برای شما هموار سازد. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چگونه می توان ثروتمند شد؟

شاه کلید ثروتمند شدن!

باز کردن دَرِ هر موفقیتی و رسیدن به ثروت نهفته در آن؛ نیازمند داشتن کلید آن در است! اما برای اینکه ثروتمند شوید؛ باید شاه کلید را بدست آورید! اینکه چطور به شاه کلید برسید؛ هنر شماست! خوشبختانه در دنیای پیشرفته امروز، چیزی وجود دارد که این شاه کلید را در اختیار شما قرار می‌دهد!

دانش!

دانش برگ برنده امروزه بشر برای رسیدن به موفقیت و کسب ثروت است! کمی به اطراف خود نگاه کنید؛ اینترنت و فضای مجازی که این روزها بخشی جداناپذیر از زندگی‌مان شده؛ دستاورد همین دانش است! اینکه شما پولدار شوید نتیجه جانبی موفقیت در یک حوزه کاملا خاص است. اما واقعا برای پولدار شدن چه اقداماتی باید انجام داد؟

خب این مسئله برهیچکس پوشیده نیست که برای شروع و راه‌اندازی هر کسب‌وکاری به سرمایه احتیاج دارید! اصلی‌ترین سرمایه در این مسیر؛ زمان‌سنجی درست، ابتکار، هوش مالی بالا و البته قدرت ریسک‌پذیری شماست! کافیست نگاهی به زندگی افراد موفق بیاندازید؛ تمامی این معیارها را میتوانید ببینید. آنها به خوبی میدانستند که چه چیزی میخواهند و برای رسیدن به آن باید چه اقداماتی را انجام و کدام مهارت را در خود تقویت کنند. اینجاست که اهمیت استراتژی نمود پیدا می‌کند. اگر میخواهید یک استراتژی کاربردی برای کسب‌وکار خود فراهم آورید و از آن طرف پولی به جیب بزنید و ثروتمند شوید باید تدوین استراتژی را بدانید. اگر هنوز به این آگاهی و مهارت نرسیده‌اید؛ به آموزش استراتژی کسب‌وکار فرادرس سری بزنید. این آموزش تمام آن چیزی که میخواهید را به شما می‌آموزد.

اینکه چطور هدف‌گذاری کنید؛ چطور مسیر را بشناسید و حتی چگونه با هر چالش مواجه شوید!

مراحل ثروتمند شدن در ایران

گفتیم کسب دانش، شاه کلید رسیدن ثروت است! پس اولین مرحله از ثروتمند شدن در ایران؛ به کسب دانش اختصاص دارد. کسب دانش مهم‌ترین قدم در این مسیر است. حال اینکه دانش را از طریق تحصیل در دانشگاه‌های معتبر بدست می‌آورید و یا در دوره‌های مختلف شرکت می‌کنید و یا اینکه به مطالعه مقالات و دوره‌های آموزش رایگان موجود در اینترنت می‌پردازید؛ به هیچ عنوان اهمیتی ندارد. آن چیزی که در نهایت معیار قرار میگیرد؛ میزان دانش شما و بهره‌گیری از آن برای توسعه فردی و ارتقاء خودتان است. برایتان مهم نباشد دانش بدست آمده چه اعتباری به شما می‌بخشد و یا اینکه چه وجهه‌ای را برایتان فراهم می‌آورد.

برای این به دنبال دانش بروید که مسیر زندگی‌تان را تغییر دهید. هر چند در این مسیر استعداد پنهان و علاقه‌تان بی‌تاثیر نیست.

اگر به دنبال افزایش اطلاعات و دانش خود هستید؛ آموزش دیجیتال مارکتینگ فرادرس میتواند به شما کمک کند. این مجموعه آموزش، هر آن چیزی که برای پیشرفت و حضوری فعال در دنیای اینترنت و کسب‌وکارهای آنلاین به آن نیاز دارید را شامل شده و یاری‌تان می‌کند، اولین قدم را محکم و ماندگار بردارید!

2. دومین قدم برای ثروتمند شدن در ایران؛ انتخاب درست کسب‌وکار است. واقعا میدانید چه کسب‌وکاری برای شما مناسب است؟ در آموزش راه‌اندازی کسب‌وکار و استارتاپ فرادرس نه تنها ایده شما مورد بررسی قرار میگیرد؛ بلکه به شما می‌آموزند چطور نیازسنجی درستی از بازار انجام داده و آن کاری که مطابق با خواسته‌ شماست را انتخاب کنید.

اگر اولویت شما در انتخاب کسب‌وکار؛ رسیدن به ثروت و البته داشتن یک زندگی راحت در آینده‌ست؛ باید بدانید که شاید نتوانید مطابق با علاقه شخصی‌تان؛ دقیقا آن چیزی که در ذهن دارید را دنبال کنید.

در این مسیر باید به سراغ نتایج مشاغل پردرآمد بروید. بررسی کنید کدام یک از رشته‌های موجود برای ثروتمند شدن به علایق شما نزدیک‌تر است. مطمئنا حوزه‌های کاری جدید و بسیار متنوعی را میبینید؛ شاید نیاز باشد برای ثروتمند شدن در نقش یک مهندس مالی فعالیت کنید چون درآمد آن نسبت به یک استاد دانشگاه بیشتر است.

پس هیچگاه از توجه به این تفاوت‌ها، غافل نشوید.

چگونه در ایران ثروتمند شویم؟

3. سومین مرحله از ثروتمند شدن در ایران؛ به حضور در زمان و مکان درست برمیگردد.

اینکه تصمیم میگیرید کجا تحصیل کرده و به زندگی بپردازید؛ در موفقیت شما تاثیرگذار خواهد بود. تا حد امکان تلاش کنید به جاهایی بروید که شغل‌های بهتر و بیشتری در آن وجود دارد. به عنوان مثال؛ شاید فعالیت به عنوان بازاریاب محتوا، از زمینه کاری بهتری برخوردار باشد و شرایط رشد آن در شهرهای بزرگ مثل تهران بیشتر از یک شهرستان کوچک و یا حتی شهر محل زندگی شما داشته باشد. با توجه به اینکه بازار بازاریابی محتوایی این روزها بسیار داغ است؛ میتوانید از آموزش بازاریابی محتوا فرادرس استفاده کنید و در نهایت به عنوان یک متخصص وارد بازار کار شوید. چه بسا که این شغل به گونه‌ایست که به راحتی میتوانید به عنوان فریلنسر مشغول به فعالیت شده و پولی به جیب بزنید.

درواقع این روزها با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی؛ اگر حوزه مورد علاقه‌تان کسب‌وکارهای آنلاین باشد؛ دیگر مکان زندگی‌تان اهمیت ندارد؛ به راحتی میتوانید حتی در شهر کوچک خود، درآمدتان را بهبود ببخشید.

پس قبل از هرگونه تصمیم و شروع کسب‌وکار، به احتمالات موجود، فکر کرده و آنها را بررسی کنید.

4. چهارمین مرحله از ثروتمند شدن در ایران؛ کسب تجربه است.

در این مسئله هیچ شکی نیست؛ ثروتمند شدن به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست! باید مشاغل بسیار متنوعی را انتخاب کنید تا علاوه بر علاقه، به استعداد خود نیز پی ببرید. در این مسیر ایده‌های بسیار بهتری هم برای ثروتمند شدن به ذهن‌تان خطور خواهد کرد.

هیچ حراسی از مصاحبه‌های شغلی نداشته باشید؛ حداقل‌ترین فایده‌ای که حضور در این مصاحبه‌ها برای شما دارد این است که یک حوزه کاری و سازمان‌های جدیدی را می‌شناسید.

در این مسیر؛ کارآموزی میتواند یک فرصت استثنائی برای کسب تجربه و شروع در مسیر رسیدن به کسب ثروت باشد. تا حد امکان به سراغ گزینه‌های منطقی و عقلانی بروید. گاهی به جای اینکه سال‌ها به دنبال شغل بگردید؛ حضوری کوتاه در یک دوره کارآموزی، شما را به شغل دلخواه‌تان میرساند.

کسب تجربه ثروتمند شدن

5. پنجمین مرحله از ثروتمند شدن در ایران؛ هزینه نتراشید

یکی از بزرگ‌ترین و پررنگ‌ترین مشکلاتی که افراد در مسیر ثروتمند شدن تجربه می‌کنند؛ هزینه‌تراشی است. بسیاری از افراد؛ بلافاصله پس از اینکه پولی در حساب خود می‌بینند؛ یال و کوپالی بر هم زده و تا میتوانند هزینه تراشی می‌کنند و دلشان هم بابت پولی که به زحمت بدست آورده‌اند نمی‌سوزد. اینجاست که مدیریت درست خصوصا در بخش هزینه‌ها و درآمد بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

اگر هنوز چگونگی مدیریت صحیح را نمی‌دانید؛ آموزش مدیریت فرادرس را به شما توصیه می‌کنیم. این مجموعه آموزش به شما می‎‌آموزد که بلافاصله پس از رسیدن به درآمد نباید به سراغ خرید بروید و اصلا چطور برای رسیدن به ثروت و پول بیشتر؛ برنامه‌ریزی کنید. چه چیزهایی را برای خرید اولویت بدانید تا احساس شادی بیشتری در کنار کار بیشتر به سراغتان بیاید.

برای ثروتمند شدن در ایران باید از این چرخه شوم دوری کنید. چشم‌وهم‌چشمی را کنار بگذارید و اجازه دهید پول تزریق شده به زندگی‌تان در مسیر بهتری هزینه شود. ثابت نگه‌داشتن هزینه‌ها؛ راه‌های اساسی زندگی‌تان را هموار می‌کند و اجازه نمی‌دهد آبراه‌های کوچک باز شده، مسیر را مسدود سازد.

6. ششمین مرحله از ثروتمند شدن در ایران؛ بازاریابی کنید

پس از اینکه دانستید چه نوع کسب‌وکاری را باید شروع کنید؛ بازاریابی مهم‌ترین اقدامی‌ست که باید انجام دهید. درواقع وقتی مدتی در مسیر درست قدم گذاشتید؛ حال زمان آن فرارسیده تا مخاطبان شما را بشناسند و از خدمات و محصولات‌ شما استفاده کنند. آیا میدانید در این مرحله باید چه اقداماتی را انجام دهید؟ آیا باید به هر کانالی که می‌شناسید تبلیغ دهید؟ اصلا از چه روشی برای تبلیغ و بازاریابی استفاده کنید؟

خب اینجاست که آموزش مدیریت بازاریابی فرادرس به کارتان می‌آید. حواستان باشد؛ بدون در اختیار داشتن استراتژی و مدیریت تبلیغات و برند هیچگاه نمیتوانید طعم لذت‌بخش ثروتمند شدن در ایران را تجربه کنید. این آموزش‌ها دقیقا به شما میگوید که برندتان چطور باید پیشرفت کند، چه مسیری را باید طی کند تا به درآمد مدنظر برسد.

سرمایه‌گذاری کنید

یکی از روش‌هایی که برای ثروتمند شدن در ایران میتوان انتخاب کرد؛ سرمایه گذاری است. خب برای سرمایه‌گذاری هیچ نیازی به پیش‌زمینه نیست. حتی هیچ اهمیتی ندارد که چقدر سن دارید؛ هر زمان که الفبای سرمایه‌گذاری را آموختید؛ ورود به دنیای سرمایه‌گذاری میتواند مفید باشد. هر چند برای حضور و استفاده حداقلی از این بازار باید عاقلانه قدم بردارید و با کم‌ترین میزان پول شروع کنید. به این ترتیب چم و خم سرمایه‌گذاری را می‌آموزید. حتی میتوانید تبلیغات و بازاریابی هم برای خود انجام دهید.

در این دنیای پیشرفته حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. اگر میخواهید سرمایه جذب کنید و یا حتی به مخاطبین خود بیاموزید چطور تحلیل درستی از بازار داشته باشند و در زمان درستی وارد بازار شوند؛ فعالیت در شبکه اجتماعی بسیار مفید خواهد بود. پس برای حضوری تاثیرگذار در این شبکه از آموزش مدیریت شبکه‌های اجتماعی فرادرس استفاده کنید.

حواستان باشد برای سرمایه‌گذاری بی‌گذار به آب نزنید. یکجا سرمایه‌تان را وارد بازار نکنید؛ بازار سرمایه‌گذاری به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نیست. حتی اگر بهترین تحلیل را انجام دهید. پس بهترین کار این است؛ ثروت خود را به دست شانس نسپارید!

کسب تجربه عامل مهم در ثروتمند شدن

به سراغ خدمات بروید

یکی از روش‌هایی که برای ثروتمند شدن در ایران؛ راه‌اندازی شرکت‌های ارائه خدمات است. کافیست سری به نیازمندی‌هایی همشریان و حتی بازار کوچک‌تری مثل هم‌محلیان خود بزنید. در این راستا تحقیق بازار بسیار حائز اهمیت است. شما باید دقیقا کشف کنید؛ در منطقه زندگی شما مردم به چیزهایی بیشتر از همیشه نیاز دارند. به عنوان مثال اگر جمعیت منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید را بیشتر قشر سالمند تشکیل می‌دهند؛ راه‌اندازی شرکتی که نیازهای این قشر را تامین کند بسیار کارآمد خواهد بود. مثلا خدماتی نظیر خرید کردن؛ تمیز کردن خانه، شستشوی لباس و... . اگر ساکنین محل زندگی شما را افراد سنین پایین‌تر تشکیل می‌دهند؛ راه‌اندازی شرکتی که به نگهداری کودکان میپردازد بسیار کارآمد خواهد بود و درآمد قابل توجهی را به حساب بانکی شما تزریق خواهد کرد.

پس برای راه‌اندازی چنین کسب‌وکاری، تحقیقات بازار را فراموش نکنید.

کلام آخر درباره ثروتمند شدن

ثروتمند شدن در ایران؛ خصوصا در این آشفته بازار اقتصادی به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست. همه ما باید به دنبال روش‌های مختلف برای رسیدن به درآمد قابل قبول باشیم. اینکه بخواهیم به عنوان یک فرد پولدار زندگی کنیم اصلا ساده نیست؛ باید به خوبی تحقیق کنید؛ نیازها را بسنجید و با خود فکر کنید؛ آیا توانایی برطرف کردن نیازهای موجود را دارید؟ به این ترتیب ثروتمند شدن هموارتر از گذشته خواهد بود.

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم مراحل ثروتمند شدن و البته 2 روشی که در این مسیر میتواند کمک کننده باشد را شرح دهیم. حال این شما هستید که باید مسیر خود را انتخاب کرده و گامی محکم و درست در آن بردارید. آموزش‌های لازم را ببینید و از آن به درستی استفاده کنید. 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی