|

چرا بررسی لایحه رتبه بندی معلمان برای 10 روز متوقف شد؟

نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس با ارجاع مواد ۴ به بعد لایحه رتبه‌بندی معلمان به کمیسیون آموزش جهت بررسی‌های بیشتر موافقت کردند.

لینک کوتاه کپی شد

 نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و بر اساس ماده ۱۲۵ قانون آئین نامه داخلی مجلس با ارجاع مواد ۴ به بعد لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس جهت بررسی‌های بیشتر موافقت کردند.

مهرداد ویس کرمی در جریان بررسی ماده ۴ لایحه نظام رتبه بندی معلمان در صحن مجلس گفت: در افزایش حقوق ناشی از تغییر رتبه‌ها که به ترتیب ۲۵، ۲۰، ۱۵ و ۱۰ اعلام شده ابهام وجود دارد و مرکز پژوهش‌های مجلس هم این ابهامات را مطرح کرده مبنی بر اینکه به عنوان مثال معلم رتبه ۲ در برخی موارد از معلم رتبه ۵ دریافتی بیشتری خواهد داشت بنابراین به دلیل وجود ابهامات متعدد، نوشتن آئین‌نامه برای این لایحه دشوار خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: همچنین در ماده ۴ لایحه وضعیت معلمان زیر کارشناسی در آموزش و پرورش مبهم مانده که ۱۲۰ هزار نفر هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به ابهامات مطرح شده توسط نماینده، گفت: ابهامات وارد است و می‌طلبد به رأی نمایندگان گذاشته شود.

قالیباف در پایان بیان کرد: از کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری می‌خواهیم که در ۱۰ روز ابهامات این لایحه را بررسی کرده تا مجددا این ابهامات به صحن بازنگردد.

پیشنهادات ویژه

  • ناشناس ارسالی در

    این مسایلی که مطح شده رتبه بندی نیست وترمیم حقوق می باشد دست از فریب کاری بردارید

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی