|

بورس دارالترجمه در تهران: مراکز اصلی ترجمه رسمی

در نقاط مختلف شهر تهران، می توان مجموعه ای از دارالترجمه های معتبر و باسابقه پیدا کرد که حتی زبان های نادر را پوشش می دهند.

لینک کوتاه کپی شد

بورس دارالترجمه های رسمی تهران کجاست؟ شاید در گذشته جواب این سوال مشخص و ساده بود، اما در حال حاضر اوضاع متفاوت است. در واقع، در نقاط مختلف شهر تهران، می توان مجموعه ای از دارالترجمه های معتبر و باسابقه پیدا کرد که حتی زبان های نادر را پوشش میدهند. 

در نیمه شمالی تهران، کمتر میدان و چهارراه اصلی را می توان پیدا کرد که حداقل یک دارالترجمه رسمی در اطراف آن دایر نباشد. با این وجود، همانند سایر کسب و کارها، دارالترجمه های رسمی ترجیح می دهند در قسمت های خاص شهر متمرکز شوند.

در زیر، به تعدادی از مراکز اصلی ترجمه رسمی در تهران اشاره خواهد شد:

KKKK

میدان انقلاب

شاید بتوان ادعا کرد بیشترین تعداد دارالترجمه رسمی در میدان انقلاب و خیابان های اطراف آن متمرکز شده اند. بزرگترین مزیت دارالترجمه های این مرکز این است که تقریبا تمامی زبان های مهم دنیا را تحت پوشش قرار می دهند. پس اگر نیاز دارید مدرکی را به زبان های نچندان پرطرفدار ترجمه کنید، بهتر است به دارالترجمه های انقلاب مراجعه کنید.

خدمات ترجمه رسمی به زبان های پرطرفدار در نقاط مختلف شهر ارائه می شوند و نیازی نیست حتماً به میدان انقلاب سر بزنید. دارالترجمه آلمانی، ترکی استانبولی، عربی، انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی در سایر نقاط شهر نیز دایر شده اند. 

اما ترجمه رسمی در میدان انقلاب دارای مشکلاتی نیز هست که از جمله این مشکلات می توان به ترافیک سنگین مرکز شهر اشاره کرد. شاید بزرگترین مشکل ترجمه رسمی در انقلاب این باشد که به دلیل تجمع تعداد زیادی از دارالترجمه ها، رقابت بین دفاتر ترجمه بسیار بالا است. این رقابت در مواردی باعث می شود دارالترجمه های محدوده میدان انقلاب برای پایین آوردن قیمت نهایی، کیفیت را فدای کمیت کنند.

این موضوع شاید در مورد اسناد فرمی مانند کارت ملی چندان مهم نباشد، اما در مورد مدارک تحصیلی، اسناد شرکتی، گواهی های کاری، و بسیاری دیگر از مدارک می تواند مشکلات زیادی برای مراجعین ایجاد کند. البته، این مسئله در مورد اکثر کانون های اطراف مانند میدان فردوسی و میدان ولیعصر هم صادق است، که از مراکز سنتی ترجمه رسمی محسوب می شوند.

image_5a5aec27116536e1af5fb32d1cd224674505adb9

فلکه صادقیه

محله صادقیه، مخصوصاً مابین فلکه اول و دوم، دارای تراکم بالای دارالترجمه رسمی است. دفاتر این منطقه طیف وسیعی از زبان های دنیا را تحت پوشش قرار می دهند. تراکم دارالترجمه های رسمی در صادقیه به دلیل وجود تعداد بسیار زیاد دفاتر مسافرتی و همچنین دفاتر شرکت های بین المللی است. در واقع، دفاتر مسافرتی، شرکت هایی که فعالیت بین المللی دارند و دفاتر مهاجرتی به صورت مکرر از خدمات دارالترجمه های رسمی استفاده می کنند، که این مسئله باعث تجمع این دفاتر و دارالترجمه ها در نزدیکی همدیگر می شود.

صادقیه همانند میدان انقلاب منطقه ای بسیار پر رفت و آمد است و پیدا کردن جای پارک خودرو در مناطق تجاری آن بسیار سخت و در مقاطعی از روز غیر ممکن است. در واقع، اگر قصد مراجعه به دارالترجمه های این منطقه را دارید، بهتر است قید خودرو شخصی را بزنید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. البته، بر خلاف میدان انقلاب، صادقیه در محدوده طرح ترافیک نیست.

در مجموع، شاید بیشتر از نیمی از دارالترجمه های تهران در میدان انقلاب و صادقیه و خیابان های منتهی به آنها متمرکز شده باشند، که اهمیت سنتی این دو کانون را بیشتر نمایان می کند.

TTT

میدان تجریش

بدون شک یکی دیگر از مراکز اصلی ترجمه رسمی در تهران میدان تجریش است. دارالترجمه های زیادی در اطراف میدان تجریش و برخی از خیابان های نزدیک دایر شده اند که باعث شده است ساکنین مناطق متمول شمال تهران برای ترجمه رسمی نیازی به مراجعه به مرکز شهر نداشته باشند.

ترجمه رسمی به زبان های مختلف در میدان تجریش قابل انجام است. حتی اگر دارالترجمه ای مترجم مستقر برای انجام ترجمه رسمی به زبان خاصی را نداشته باشد، معمولاً با دریافت اندکی هزینه بیشتر (و در برخی موارد، با دریافت همان هزینه مصوب) اسناد را برای دارالترجمه های سایر مناطق ارسال می کنند و کار انجام می شود. البته، مشکل جای پارک در تجریش به اندازه مناطق مرکزی جدی است.

image_46d7c0b8ae91fb92ce9ce3bd14dbcbe65773f807

سعادت آباد و شهرک غرب

ترافیک، مشکلات رفت و آمد به مناطق شلوغ شهر و مشکل آلودگی هوا در مناطق پرتراکم تجاری و اداری تهران، بسیاری از شرکت ها و دفاتر خدماتی را متقاعد کرده است که دفترشان را به مناطق کم ترافیک تر انتقال دهند. به دلیل داشتن هوای نسبتاً مطلوب، مرغوبیت املاک منطقه و تراکم جمعیت کمتر، منطقه سعادت آباد و شهرک غرب یکی از مناطق پرطرفدار برای دایر کردن دفاتر شرکت ها و آژانس ها است.

همچنین، دسترسی نسبتاً خوب منطقه یکی دیگر از جاذبه های آن برای شرکت های تجاری و اداری است. همین مسئله باعث شده است که در طول دو دهه گذشته، دفاتر مهاجرتی و مسافرتی و همچنین شرکت های بین المللی زیادی در منطقه سعادت آباد و شهرک غرب مستقر شوند.

به مرور زمان، دارالترجمه های زیادی در این منطقه دایر شده اند تا به نیازهای شرکت های مستقر و ساکنین متمول منطقه پاسخ دهند. وجود دفاتر متعدد ترجمه رسمی که به زبان های مختلف خدمات ارائه می دهند، نیاز به مراجعه به مرکز شهر را از بین برده است. در این منطقه میتوان دارالترجمه عربی، آلمانی، اسپانیایی، ترکی استانبولی، انگلیسی و حتی اردو و سایر زبانها را پیدا کرد، که خدمات ترجمه رسمی به بسیاری از این زبان ها در گذشته منحصر به مرکز شهر بود. 

سایر مراکز اصلی ترجمه رسمی در تهران

در بالا، به تعدادی از مراکز اصلی ترجمه رسمی در تهران اشاره شده. البته، مراکز دیگری نیز هستند که در سطح شهر پراکنده شده اند و به ارائه خدمات ترجمه رسمی مشغول هستند.

یکی از این مراکز خیابان مطهری یا تخت طاووس است که دارای تعداد زیادی دفتر ترجمه رسمی است. مشکلات و مزیت های منطقه تخت طاووس مشابه مواردی است که در مورد میدان انقلاب ذکر شد. تنوع املاک در متراژهای کوچک و بزرگ و همچنین قیمت نسبتاً مناسب آنها باعث شده است دفاتر ترجمه به طرف این مرکز کشیده شوند.

یکی دیگر از مراکز اصلی ترجمه رسمی در تهران، میدان ونک و خیابان های اطراف است. ونک که به لحاظ مرکزیت در نیمه شمالی شهر تهران مزیت های زیادی دارد، به لحاظ ترافیک یکی از شلوغ ترین میدان های تهران است که باعث شده است عده زیادی از شرکت ها دفاتر مرکزی خود را از این منطقه به مناطق دیگر منتقل کنند.

موضوع قابل ذکری که وجود دارد این است که اکثر دارالترجمه های رسمی در نیمه شمالی تهران مستقر هستند و به ندرت می توان دارالترجمه ای در جنوب تهران پیدا کرد. شاید این مسئله به دلیل ماهیت کار دارالترجمه ها باشد زیرا ترجمه رسمی عموماً سر و کارش با مسافرین خارجی و شرکت ها و آژانس هایی است که فعالیت بین المللی دارند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه