|

بررسی مشکلات پیش روی سامانه های گردشگری

قصد داریم کمی درباره سامانه های گردشگری صحبت کنیم. سامانه هایی که می توانند بخشی از مشکلات گردشگری را به خوبی حل کنند.

لینک کوتاه کپی شد

منظور از سامانه های گردشگری چیست؟

ایران گردی و گردشگری یکی بهترین و لذت بخش ترین تفریحات است که باعث شادی و افزایش روحیه مردم می شود. ما در گردشگری مشکلات اساسی داریم که نیازمند همت بیش از پیش مسئولان است. اما همه مشکلات را هم نباید انتظار داشت مسئولین حل کنند. چرا که صنعت گردشگری، یک صنعت بسیار بزرگی است که می تواند حتی جایگزین درآمد نفتی ایران شود. 

در این بخش قصد داریم کمی درباره سامانه های گردشگری صحبت کنیم. سامانه هایی که می توانند بخشی از مشکلات گردشگری را به خوبی حل کنند.

2

 

منظور ما از مشکلات گردشگری چیست؟

اگر بنا باشد درباره مشکلات گردشگری صحبت کنیم، یک کتاب باید نوشت. ولی در این بخش سعی می کنیم خلاصه ای از مهم ترین های آن را برای شما بیان کنیم. از جمله:

مشکلات اقامت

مشکل معرفی جاذبه

مشکل تفریحات هر استان

مشکل تجربه ها و تجارب شگفت انگیز

مشکل معرفی دقیق سوغاتی ها

مشکل ساماندهی بوم گردی ها

مشکل آشنایی با مناطق ناب گردشگری

و غیره

خب تا این بخش با قسمتی از مشکلات گردشگری آشنا شدیم. بیایید ببینیم این مشکلات را سامانه های هوشمند می توانند حل کنند یا نه؟ آیا سامانه هوشمند گردشگری در این زمینه فعالیت دارد؟

نگاهی به سامانه های هوشمند گردشگری

قطعا مشکلاتی که نام بردیم را می توان از طریق سامانه ها به خوبی حل کرد. مثلا سایت و اپلیکیشنی در زمینه رزرو سوئیت طراحی شده است. سایتی در زمینه معرفی تفریحات استانی طراحی شده است و یا سایت هایی در زمینه سوغاتی و ...

خب مشکلی که الان وجود دارد این است که هیج یک از سایت ها نتوانستند تمام خدمات را کنار هم جمع کنند و به عبارتی دایره امعارف کامل گردشگری باشند.

برخی سایت ها هم استمرار نداشته اند و از قافله عقب ماندند. سایت هایی که در زمینه رزرو سوئیت فعالیت می کنند هم مشکل ارتباط مناسب با میزبان یا گمنامی یا مواردی از این قبیل دارند. به طور کلی مشکلات این سامانه ها در زمینه گردشگری را می توان به چند دسته مهم تقسیم کرد:

  • عدم ارائه خدمات متنوع در سامانه ها

  • عدم حمایت های مختلف دولتی

  • عدم شناخت و حمایت مردمی

  • مشکل مجوزهای مربوطه

  • مشکل فنی و کیفی سایت ها و اپلیکیشن ها

منظور از عدم حمایت مردمی چیست؟

برخی از سامانه ها نیاز به حمایت مردمی دارند. اینکه مردم به راحتی از خدمات آنها استفاده کنند.میزبانان اقامتگاه ها مداوم با آنها همکاری کنند. اما به علت ناشناس بودن برخی سامانه های بسیار با کیفیت، حمایت های مردمی بسیار کمی دارند.

در کنار آن، مشکلات مجوز ها، مشکلات قانونی و مواردی از این قبیل نیز یکی از اساسی ترین مشکلات پیش روی سامانه های هوشمند است.

در کنار تمام این مسائل، عدم ارائه خدمات متنوع نیز یکی از مشکلاتی است که متاسفانه اکثر سامانه ها با ان درگیر هستند. یعنی یک سامانه فقط خدمات رزرو سوئیت ارائه می دهد و خبری از معرفی جاذبه های اطراف و تفریح ها و ... نیست. همین امر خود باعث شده است که مردم به یک سامانه هوشمند وابسطه نباشند و برای رفع نیاز خود از سایت های مختلف و متعدد استفاده کنند. 

3

 

مشکل اقامتگاه و تفریح همچنان هست

یکی از مشکلاتی که همچنان وجود دارد و سامانه های مختلفی سعی در حل و رفع این مشکل دارند، مسئله اقامت در شهر و یا روستای مقصد است. همچنین تفریح ها و تجربه های خاص و منحصر به فرد مقصد سفر نیز از جمله مشکلاتی است که هنوز باقی مانده است. خصوصا جای سامانه رزرو تفریح همچنان خالی است. سامانه های زیادی سعی در حل این مشکلات کرده اند اما همچنان نیاز است که بیشتر به این مسئله توجه شود.

معرفی یک سامانه جلب که بیشتر مشکلات رو پوشش داده است

ما تحقیقات زیادی در زمینه سامانه های هوشمند در زمینه گردشگری انجام داده ایم. اما یک سامانه تا حد زیادی بیشتر خدمات را پوشش داده است. می توانید اقامتگاه رزرو کنید، بوم گردی رزرو کنید، جاذبه های گردشگری ایران را مشاهده کنید و حتی لوکیشن آنها را ببینید، می توانید تفریح رزرو کنید، تجربه های مختلف داشته باشید.

این سامانه، که اتراق نام دارد از سال 1397 فعالیت خود را اغاز کرده است و هم اکنون جز بهترین سایت های ارائه دهنده خدمات گردشگری می باشد.

حتما سری به سامانه هوشمند اتراق بزنید.از بخش های مختلف آن دیدن کنید. حتی یک اپلیکیشن نیز برای اتراق طراحی شده است که نسبت به سایر سامانه ها از جامعیت و کارایی بیشتری برخوردار است.

ممنونیم که تا این بخش همراه ما بودید. در بخش های بعدی بیشتر پیرامون نحوه رزروهای آنلاین اقامتگاه های خاص صحبت خواهیم کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه