|

آموزش انیمیش سازی طرحستان و چگونه انیمیشن ساز شویم؟

انیماتور شدن نیز دارای الزامات و قواعدی می باشد یعنی یا در دانشگاه آن را یاد بگیرید و یا با شرکت در کلاس آموزش انیمیشن سازی آن را یاد بگیرید

لینک کوتاه کپی شد

چگونه یک انیمیشن ساز( انیماتور ) شویم؟

به گزارش آموزشگاه هنری طرحستان، اگر به دنبال این هستید که در شغل و حرفه خودتان نیز سرگرمی داشته باشید و محیط کاری برایتان هیجان انگیز و لذت بخش باشد، انیماتور شدن می تواند یکی از جذاب ترین پیشنهادات برای شما باشد. اگر از هنر لذت می برید و می خواهید حرفه ای در این زمینه داشته باشید، آموزش انیمیشن سازی می تواند شما را به این هدف برساند.

انیماتور شدن نیز مانند سایر حرفه ای دارای الزامات و قواعدی می باشد یعنی یا بید در دانشگاه آن را یاد بگیرید و یا با شرکت در کلاس آموزش انیمیشن سازی آن را یاد بگیرید. اگر قبل از شروع این حرفه در زمینه های طراحی و طراحی گرافیکی مهارت داشته باشید، درصد موفقیت بیشتری خواهید داشت و این دو مهارت برای شما بسیار مفید خواهند بود. صنایع مختلف از برنامه ها و تکنیک های نرم افزاری متفاوتی استفاده می کنند، بنابراین شرایط آموزشی شما نیز بسته به صنعتی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. البته قبل از آن باید به این پاسخ جواب دهیم که اصلا انیماتور به چه کسی گفته می شود؟

آموزش انیمیشن سازی

انیماتور کیست و چه کار می کند؟

انیماتورها بعد از یادگیری آموزش انیمیشن سازی از طریق ثبت نام در دوره انیمیشن،  از نرم افزارهای متحرک سازی و رایانه برای ایجاد انیمیشن دو بعدی و سه بعدی برای وب سایت ها، فیلم ها، بازی و رسانه های تلفن همراه استفاده می کنند. مهارت های طراحی و مجسمه سازی هنوز در آموزش انیمیشن های امروزی نقش دارند، اما تکنولوژی پیشرفته با هنر ترکیب شده است تا این زمینه را گسترش دهد. برخی از انیماتورها که اغلب در خانه کار می کنند، دارای مشاغل آزاد هستند و باید همیشه در جستجوی شغل مستقل جدید باشند. برخی دیگر نیز به صورت تمام وقت در شرکت ها و استودیوها مشغول به کار هستند. در هر صورت، هفته های کاری یک انیماتور اغلب طولانی است و گاهی انیماتورها شب ها و آخر هفته نیز مشغول کارند.

الزامات انیماتور شدن

حداقل مدرک

مدرک لیسانس معتبر و یا گذراندن دوره انیمیشن سازی در آموزشگاه معتبر

رشته تحصیلی

انیمیشن کامپیوتری ، هنرهای زیبا ، هنرهای گرافیکی

آموزش ها

استفاده از نرم افزار های گرافیکی

تجارب

1 سال برای موقعیت های ابتدایی ؛ 3 سال یا بیشتر برای موقعیت های متوسط ​​یا پیشرفته

کلید موفقیت

خلاقیت، مهارت های هنری ، ارتباطی ، رایانه ای و مدیریت زمان ؛ توانایی استفاده از نرم افزارهای متحرک سازی و ویرایش فیلم

حقوق

75،270 دلار در سال (متوسط ​​حقوق سال 2019 برای همه هنرمندان و انیماتورهای چند رسانه ای)

آینده شغلی (چشم انداز)

افزایش 4 درصدی برای سال های 2019-2029 (همه هنرمندان چند رسانه ای و انیماتورها)

شرایط تحصیل در رشته انیمیشن سازی

اگر به تازگی دانشگاه را شروع کرده اید یا به دنبال تغییر رشته هستید، ممکن است بپرسید که برای تبدیل شدن به یک انیماتورحرفه ای به چه مدرکی نیاز دارید؟ آموزش انیمیشن سازی معمولا شامل مدرک کارشناسی در زمینه انیمیشن رایانه ای، هنرهای زیبا یا هنرهای گرافیکی است. از دانشجویان این رشته انتظار می رود که از خلاق و هنرمند باشند و از مهارت های ارتباطی و مدیریت زمان برخوردار باشند. آن ها همچنین باید دارای تخصص رایانه و توانایی استفاده از نرم افزارهای متحرک سازی و ویرایش ویدئو را نیز باشند.

طبق آمار اداره کار ایالات متحده  میانگین حقوق سالانه برای همه هنرمندان و انیماتورهای چند رسانه ای در سال 2019 ، حدود 75.270 دلار بوده است. BLS همچنین چشم انداز شغلی مثبتی را برای هنرمندان و انیماتورهای چند رسانه ای با افزایش چهار درصدی برای سال های 2019-2029 گزارش می دهد.

چگونه یک انیمیشن ساز شویم؟

همانطور که در بسیاری از مشاغل  مسیر های زیادی وجود دارد، حرفه انیمیشن سازی نیز مراحل متعددی داشته که باید برای حرفه ای شدن در آن این مسیر را به خوبی طی کنید. در ادامه با این مراحل به صورت کلی آشنا خواهیم شد:

مرحله 1: آموزش و تحصیل خود را کامل کنید

تکمیل دوره کارشناسی رشته انیمیشن سازی، مهارت های هنری ارزشمندی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و به آن ها می آموزد که در فناوری مورد استفاده در این صنعت مهارت کافی و مورد نیاز را داشته باشند. تخصص های زیادی در زمینه آموزش انیمیشن سازی وجود دارد، از جمله بازی، جلوه های بصری یا ویژه، انیمیشن برای وب سایت ها، انیمیشن برای فیلم، ویدئو یا آنلاین. دوره های آموزشی و آموزشی انیمیشن سازی نیازهای اولیه انیمیشن مانند هنر، طراحی، انیمیشن دو بعدی و سه بعدی و گرافیک را به دانشجویان معرفی می کند.

از همین رو می بایست دوره آموزشی مناسبی را انتخاب کنید. دانشجویان باید دوره های آموزش انیمیشن سازی را انتخاب کنند که دارای کلاس های مهارتی باشد که آن ها را با الزامات آموزش انیماتور شدن تخصصی مورد نظر آن ها آشنا کند. به عنوان مثال، دوره انیمیشن سازی تعاملی مورد نیاز برای بازی، ممکن است به دانشجویی که مسیر حرفه ای او انیمیشن سازی جلوه های ویژه فیلم است کمکی نکند.

مرحله 2: کسب تجربه کاری

تجربه کاری نقشی حیاتی در نیازهای یک انیماتور دارد. اکثر کارفرمایان هنرمندانی را ترجیح می دهند که تجربه کافی داشته باشند. دانشجویانی که تحصیلات انیمیشن سازی خود را از طریق دانشگاه و یا دوره های آموزشی در آموزشگاه ها می گذرانند می بایست در دوره کارآموزی شرکت کرده و تجربه های متعددی را در زمینه تخصصی خود بدست بیاورند و در ابتدا به عنوان دستیار مشغول به کار شوند.

مرحله 3: ساخت رزومه و ایجاد نمونه کار

برای نشان دادن صلاحیت کار خود و همچنین مهارتتان می بایست نمونه کار های قوی داشته و آن ها را به کارفرمایان ارائه دهید. این نمونه کارها باید به طور مداوم ویرایش شوند تا نمونه کارهای اخیر را در حین ادامه کار خود شامل شود. محتوای نمونه کار بهتر است مربوط به شغلی باشد که برای آن درخواست می کنید و مطابق با اولویت کارفرما قالب بندی شود.

مرحله 4: مهارت خود را حفظ کرده و به روز رسانی کنید

انیماتورهایی که می خواهند کارآمد و رقابتی باقی بمانند، می توانند با شرکت در کلاس هایی که ویژگی های پیشرفته نرم افزار را آموزش می دهند و روند های صنعت را مورد بررسی قرار می دهند، این کار را انجام دهند. این کلاس ها توسط برخی آموزشگاه ها و همچنین شرکت های تولید کننده نرم افزار از جمله Autodesk و Adobe ارائه می شود.

همچنین دنبال کردن نشریات تجاری از اهمیت زیادی برخوردار است. نشریاتی که به صنعت گرافیک و انیمیشن می پردازند، منابع ارزشمندی در روند های صنعت و انتشارات جدید فناوری هستند. هنرمندان می توانند در نشریاتی که به صورت چاپی و آنلاین در دسترس هستند عضویت بگیرند.

مرحله 5: تحصیلات تکمیلی و گسترش ارتباطات

انیماتورهایی که به دنبال توسعه بیشتر مهارت های خلاقانه و فنی خود هستند  ممکن است ادامه تحصیل داده و در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنند تا برای موقعیت های سطح بالاتر آماده شوند. برنامه هایی مانند کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در زمینه انیمیشن سازی و جلوه های بصری می توانند به انیماتورها کمک کنند تا مهارت خود را در زمینه داستان سرایی از طریق طرح های دو بعدی و سه بعدی توسعه دهند. آموزش بیشتر انیمیشن رایانه ای همچنین به انیمیشن سازان اجازه می دهد تا ایده های جدیدی را از طریق پروژه های تیمی مشترک بدست آورند و از طریق سخنرانی ها و کارگاه ها با انیماتورهای برجسته در صنعت طراحی فیلم و بازی ارتباط برقرار کنند.

سایر کلاسهای آموزشگاه هنری طرحستان شامل : آموزش طراحی لباس، آموزش گرافیک و آموزش طراحی داخلی می باشند.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی